Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte i na sítě proti hmyzu

04.11.2021
Vybíráte nová okna? Nezapomeňte i na sítě proti hmyzu

I zdánlivě jednoduchou věc, jako je okenní otvor, lze dnes realizovat v nepřeberném množství různých variant. Konkrétní provedení řeší určité nedostatky běžných oken a zvyšují tak jejich užitnou hodnotu. Kromě sítí proti hmyzu, na které se podíváme nejdříve, v článku ukážeme i další možnost, jak lze okna vylepšit.

Sítě proti hmyzu vás ušetří večerních nepříjemností

Síť proti hmyzu je řešením, které se v České republice ani u novostaveb nevyužívá příliš často. Máte-li dům či přízemní byt poblíž lesa či parku, jedná se o cenově dostupné řešení, které vás zbaví nezvaných hostů z hmyzí říše.

V letních dnech k vám neproletí vosy, včely a sršni. Konec bude i otravným mouchám. Večer zase můžete bez obav větrat a do místnosti se nedostanou žádní komáři. To oceníte dvojnásob v ložnici, hmyz a nerušený spánek jsou věci, které skutečně nejdou dohromady.

Existuje velké množství variant sítí do oken. Ty nejjednodušší se natahují na suchý zip, který se nalepí na okno z vnější strany. Takové sítě necháváme na oknech celoročně.

Nejpokročilejší řešení lze naopak umístit i do dveří. Taková síť je umístěna na vlastním rámu. Snadno ji otevřou i domácí zvířata a síť se za nimi sama zavře.

Markýzy vytvoří příjemné zázemí u francouzských oken

Markýzy slouží k zastínění okna a vytvoření příjemného zastíněného místa před oknem. V případě rodinného domu se markýzy skvěle kombinují s velkými francouzskými okny. Před nimi – na terase – můžete umístit malé posezení. Na něm si můžete vychutnat ranní kávu, večerní grilování a posedět s rodinou či návštěvou.

Venkovní žaluzie či rolety pomohou zejména při letní vlně veder

V poslední době jsou velmi populárním řešením zastínění okna venkovní žaluzie a rolety. Obě řešení mají své výhody a nevýhody. Rolety poskytují současně i velmi kvalitní zvukovou izolaci, což ocení majitelé domů a bytů v rušné ulici. Jsou také podobně jako okenní síť účinnou obranou proti hmyzu.

Žaluzie zase umožňují odstínit okno, aniž by v místnosti byla absolutní tma a z designového hlediska mohou na bytě vypadat lépe. Mohou ale být poruchovější a samozřejmě neodhlučňují místnost a nechrání proti hmyzu.

Časovou volbou v novostavbách je instalace automatického ovladače venkovních rolet či žaluzií. Stačí nastavit požadovanou teplotu a systém sám pomocí termostatu reguluje množství slunečního záření, které proniká přes den do místnosti.

Foto: pxhere.com

- komerční prezentace -

Autor: eVisions Advertising

 

Co je to drenáž a jakou drenážní trubku vybrat?

05.11.2021

Pokud vás na zahradě trápí přebytečná voda v místech, kde byste ji mít nechtěli, a ještě jste neslyšeli o drenáži, pak známe příčinu vašich problémů. V dnešním článku...

celý článek

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte i na sítě proti hmyzu

04.11.2021

I zdánlivě jednoduchou věc, jako je okenní otvor, lze dnes realizovat v nepřeberném množství různých variant. Konkrétní provedení řeší určité nedostatky běžných oken a zvyšují tak jejich...

celý článek

V Oaks Prague rostou domy od jmen jako jsou Chapman Taylor Architects, JTP Architects či Meier Partners

22.10.2021

V Nebřenicích, pouhých 20 minut na jih od Prahy, vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Jedná se o projekt Oaks Prague, exkluzivní bydlení se službami concierge, 24/7...

celý článek

YIT dává do prodeje byty z prvních dvou etap projektu Lappi Hloubětín

21.10.2021

V nově odstartovaném pražském projektu Lappi Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Laponská a Granitova spustila developerská společnost YIT prodej 209 bytových jednotek ve finském stylu. Z toho bude 98 bytů v etapě Kemi a 111 bytů...

celý článek

Karlínský projekt KAY River Lofts získal kolaudační souhlas

19.10.2021

Developerská skupina Horizon oznámila úspěšnou kolaudaci stylového rezidenčního projektu KAY River Lofts. Výstavba unikátní rezidence s 50 exkluzivními byty a 7 komerčními jednotkami byla započata v létě...

celý článek

V rámci akce Zažít město jinak proběhla anketa o zaměření komunitního centra v Nových Chabrech

13.10.2021

V Nových Chabrech se díky aktivitám izraelského developera Star Group buduje už několik etap moderního bydlení. Star Group se ale také aktivně podílí na zlepšování okolí a spokojenosti...

celý článek