Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Lustry, které se budou hodit do každého bydlení

07.10.2021

Čeká vás rekonstrukce nebo zařizování nové domácnosti? Pak se pravděpodobně nevyhnete ani interiérovému osvětlení. Jaké možnosti dnes máte při výběru stropního osvětlení?

Moderní „hipsterské“ žárovky bez stínidel

Je otázkou, zda toto osvětlení lze označit jako lustr, nicméně v moderních domácnostech se především u mladších generací těší velké popularitě. Díky tomu, že tato varianta stropního osvětlení nemá žádné stínidlo, lze nepochybně říci, že se hodí prakticky do každého interiéru. Jde totiž pouze o dlouhý kabel, který je zakončen velkou LED žárovkou s čirým sklem a designovým vláknem.

Jde o populární řešení například na schodiště dvoupatrového domu či mezonetu, kde lze pověsit hned několik těchto lustrů v různé výšce.

Dobře se ale mohou vyjímat i v jídelně, pracovně či dětském pokoji. Tyto lustry lze opravdu snadno sladit téměř s čímkoliv.

Luxusní křišťálové lustry

Po mnohaletém útlumu se opět dostávají do módy křišťálové lustry. Ty se hodí především do rodinných domů, velmi populární jsou na schodišti ve vícepatrovém domě, hodí se i do ložnice a své nezaměnitelné místo mají samozřejmě ve starších stavbách, které procházejí citlivou rekonstrukcí.

U křišťálového lustru nezapomeňte na to, že je nutné je pravidelně omývat, jinak kvůli prachu ztrácejí svůj lesk. Neotřete je přitom snadno hadrem jako běžný lustr s hladkým stínidlem. Při drobné údržbě stačí prachovka, přibližně jednou za rok však budete muset lustr sundat a kompletně omýt.

Designové lustry s výraznými stínidly

Výrazné designové lustry s dominantními stínidly se velmi často využívají v kuchyni, konkrétně v její jídelní části. Tyto lustry se skvěle hodí nad barový pult či jídelní stůl. Opět tímto dáte hostům najevo, kde je společensky významná část místnosti a kam se mohou usadit.

Jedná se o osvětlení, které je zacílené na určitý objekt v místnosti, tento lustr neslouží primárně k osvětlení kuchyně jako takové. Hodit se tak opět může funkce plynulého stmívání. Pokud se návštěva zdrží déle do noci, ocení, když světlo nebude tak ostré.

Hravé barevné lustry

V dětském pokoji existuje prostor pro větší experimentování s barvami. Na trhu totiž existuje spousta lustrů se stínidly v různých barvách, které se však hodí jen do malého množství domácností. V dětském pokoji jsou hravé a veselé barvy žádoucí, barevné lustry se sem tak skvěle hodí. Lustr by ale neměl zabarvovat samotné světlo, které lustr vyzařuje, do určitého odstínu.

Lustry, které se budou hodit do každého bydlení

- komerční prezentace -

Foto: Pixabay.com

Zdroj: https://www.artcrystal.cz

Co je to drenáž a jakou drenážní trubku vybrat?

05.11.2021

Pokud vás na zahradě trápí přebytečná voda v místech, kde byste ji mít nechtěli, a ještě jste neslyšeli o drenáži, pak známe příčinu vašich problémů. V dnešním článku...

celý článek

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte i na sítě proti hmyzu

04.11.2021

I zdánlivě jednoduchou věc, jako je okenní otvor, lze dnes realizovat v nepřeberném množství různých variant. Konkrétní provedení řeší určité nedostatky běžných oken a zvyšují tak jejich...

celý článek

V Oaks Prague rostou domy od jmen jako jsou Chapman Taylor Architects, JTP Architects či Meier Partners

22.10.2021

V Nebřenicích, pouhých 20 minut na jih od Prahy, vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Jedná se o projekt Oaks Prague, exkluzivní bydlení se službami concierge, 24/7...

celý článek

YIT dává do prodeje byty z prvních dvou etap projektu Lappi Hloubětín

21.10.2021

V nově odstartovaném pražském projektu Lappi Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Laponská a Granitova spustila developerská společnost YIT prodej 209 bytových jednotek ve finském stylu. Z toho bude 98 bytů v etapě Kemi a 111 bytů...

celý článek

Karlínský projekt KAY River Lofts získal kolaudační souhlas

19.10.2021

Developerská skupina Horizon oznámila úspěšnou kolaudaci stylového rezidenčního projektu KAY River Lofts. Výstavba unikátní rezidence s 50 exkluzivními byty a 7 komerčními jednotkami byla započata v létě...

celý článek

V rámci akce Zažít město jinak proběhla anketa o zaměření komunitního centra v Nových Chabrech

13.10.2021

V Nových Chabrech se díky aktivitám izraelského developera Star Group buduje už několik etap moderního bydlení. Star Group se ale také aktivně podílí na zlepšování okolí a spokojenosti...

celý článek