Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

04.06.2021

Pro někoho je to zatáčka před Vídní, pro jiného krásné místo k bydlení. Názory na Brno se různí člověk od člověka, my vám ale ukážeme pět důvodů, proč se tam fakt hezky bydlí.

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

  1.  Kombinace města a vesnice

Oproti Praze je Brno vesnice, ve srovnání třeba s Pískem je to velkoměsto. A právě to je na Brnu nejlepší. Najdete tady všechny výhody bydlení ve velkém městě. Ať už hledáte pracovní příležitosti ve velkých firmách, kvalitní školy, nebo potřebujete každý den donášku jídla z jiné restaurace do 15 minut. Kromě metra nic nechybí. 

Pak ujedete pár zastávek tramvají (šalinou) nebo ujdete několik kilometrů pěšky - třeba na Kamennou kolonii či do Bosonoh a jste v podstatě na vesnici. Všichni jsou v pohodě, nikam nespěchají a navzájem se znají. Má to zkrátka svoje kouzlo.

  1.  Nižší náklady na život

 Brno sice poskytuje všechny výhody velkého města, ale za nižší cenu. Ve srovnání s Prahou, ale i podobně velkými evropskými městy, je v Brně opravdu levně. A to jak zboží a potraviny, tak doprava a služby.

Podle serveru Numbeo, který srovnal životní úroveň v mnoha světových městech, si průměrný Brňan za svůj plat pořídí zhruba to samé, co průměrný Newyorčan. No, na Brno dobrý.

  1.  Sice bez metra, ale jinak špičková doprava

Vydáte-li se prozkoumávat krásy Brna tramvají nebo třeba nočním rozjezdem, nečekají vás problémy. Přehledný systém, časté spoje, poměrně nízká cena. Veřejná doprava je v Brně na světové úrovni a metro není potřeba, protože je to všude blízko. 

Když se vyhnete plnému centru města v pátek kolem 16. hodiny, i svezení autem je po Brně příjemnější, než v jiných větších městech. 

  1.  Podniky s neopakovatelnou atmosférou

V Brně je nejvíc kaváren na metr čtvereční ve střední Evropě. Ale nejsou to jen kavárny, ale i skvělé restaurace nebo kulturní podniky. A samozřejmě tu noční vyžití zajišťuje i řada známých barů různých konceptů. V čele se slavným Barem, který neexistuje.

Zároveň je ve městě nejvíce divadel a divadelních spolků na světě. V Brně zkrátka nikdy nemáte volnou chvíli. Pokud tedy zrovna nepanuje lockdown. 

  1.  Krásné byty s nádherným výhledem

Mezi nejžádanější lokality k bydlení v Brně patří Masarykova čtvrť plná vil s velkými zahradami a krásným výhledem na celé Brno. Tyto domy na počátku 20. století budovali významní průmyslníci a podnikatelé. Ale i krásné novostavby Brno nabízí v této i jiných lokalitách. 

Atraktivní nemovitosti najdete také třeba v Bystrci nebo v Černých polích. Díky firmám, jako je například společnost Endeka, v Brně vznikají opravdu nádherné byty. Endeka zařídí výkup nemovitostí v Brně a udělá promyšlenou rekonstrukci s ohledem na okolní prostředí a historii bytu.

Zdroj: ENDEKA

Co je to drenáž a jakou drenážní trubku vybrat?

05.11.2021

Pokud vás na zahradě trápí přebytečná voda v místech, kde byste ji mít nechtěli, a ještě jste neslyšeli o drenáži, pak známe příčinu vašich problémů. V dnešním článku...

celý článek

Vybíráte nová okna? Nezapomeňte i na sítě proti hmyzu

04.11.2021

I zdánlivě jednoduchou věc, jako je okenní otvor, lze dnes realizovat v nepřeberném množství různých variant. Konkrétní provedení řeší určité nedostatky běžných oken a zvyšují tak jejich...

celý článek

V Oaks Prague rostou domy od jmen jako jsou Chapman Taylor Architects, JTP Architects či Meier Partners

22.10.2021

V Nebřenicích, pouhých 20 minut na jih od Prahy, vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Jedná se o projekt Oaks Prague, exkluzivní bydlení se službami concierge, 24/7...

celý článek

YIT dává do prodeje byty z prvních dvou etap projektu Lappi Hloubětín

21.10.2021

V nově odstartovaném pražském projektu Lappi Hloubětín mezi ulicemi Kolbenova, Laponská a Granitova spustila developerská společnost YIT prodej 209 bytových jednotek ve finském stylu. Z toho bude 98 bytů v etapě Kemi a 111 bytů...

celý článek

Karlínský projekt KAY River Lofts získal kolaudační souhlas

19.10.2021

Developerská skupina Horizon oznámila úspěšnou kolaudaci stylového rezidenčního projektu KAY River Lofts. Výstavba unikátní rezidence s 50 exkluzivními byty a 7 komerčními jednotkami byla započata v létě...

celý článek

V rámci akce Zažít město jinak proběhla anketa o zaměření komunitního centra v Nových Chabrech

13.10.2021

V Nových Chabrech se díky aktivitám izraelského developera Star Group buduje už několik etap moderního bydlení. Star Group se ale také aktivně podílí na zlepšování okolí a spokojenosti...

celý článek