Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

04.06.2021

Pro někoho je to zatáčka před Vídní, pro jiného krásné místo k bydlení. Názory na Brno se různí člověk od člověka, my vám ale ukážeme pět důvodů, proč se tam fakt hezky bydlí.

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

  1.  Kombinace města a vesnice

Oproti Praze je Brno vesnice, ve srovnání třeba s Pískem je to velkoměsto. A právě to je na Brnu nejlepší. Najdete tady všechny výhody bydlení ve velkém městě. Ať už hledáte pracovní příležitosti ve velkých firmách, kvalitní školy, nebo potřebujete každý den donášku jídla z jiné restaurace do 15 minut. Kromě metra nic nechybí. 

Pak ujedete pár zastávek tramvají (šalinou) nebo ujdete několik kilometrů pěšky - třeba na Kamennou kolonii či do Bosonoh a jste v podstatě na vesnici. Všichni jsou v pohodě, nikam nespěchají a navzájem se znají. Má to zkrátka svoje kouzlo.

  1.  Nižší náklady na život

 Brno sice poskytuje všechny výhody velkého města, ale za nižší cenu. Ve srovnání s Prahou, ale i podobně velkými evropskými městy, je v Brně opravdu levně. A to jak zboží a potraviny, tak doprava a služby.

Podle serveru Numbeo, který srovnal životní úroveň v mnoha světových městech, si průměrný Brňan za svůj plat pořídí zhruba to samé, co průměrný Newyorčan. No, na Brno dobrý.

  1.  Sice bez metra, ale jinak špičková doprava

Vydáte-li se prozkoumávat krásy Brna tramvají nebo třeba nočním rozjezdem, nečekají vás problémy. Přehledný systém, časté spoje, poměrně nízká cena. Veřejná doprava je v Brně na světové úrovni a metro není potřeba, protože je to všude blízko. 

Když se vyhnete plnému centru města v pátek kolem 16. hodiny, i svezení autem je po Brně příjemnější, než v jiných větších městech. 

  1.  Podniky s neopakovatelnou atmosférou

V Brně je nejvíc kaváren na metr čtvereční ve střední Evropě. Ale nejsou to jen kavárny, ale i skvělé restaurace nebo kulturní podniky. A samozřejmě tu noční vyžití zajišťuje i řada známých barů různých konceptů. V čele se slavným Barem, který neexistuje.

Zároveň je ve městě nejvíce divadel a divadelních spolků na světě. V Brně zkrátka nikdy nemáte volnou chvíli. Pokud tedy zrovna nepanuje lockdown. 

  1.  Krásné byty s nádherným výhledem

Mezi nejžádanější lokality k bydlení v Brně patří Masarykova čtvrť plná vil s velkými zahradami a krásným výhledem na celé Brno. Tyto domy na počátku 20. století budovali významní průmyslníci a podnikatelé. Ale i krásné novostavby Brno nabízí v této i jiných lokalitách. 

Atraktivní nemovitosti najdete také třeba v Bystrci nebo v Černých polích. Díky firmám, jako je například společnost Endeka, v Brně vznikají opravdu nádherné byty. Endeka zařídí výkup nemovitostí v Brně a udělá promyšlenou rekonstrukci s ohledem na okolní prostředí a historii bytu.

Zdroj: ENDEKA

Společnost Bidli završila hrubou stavbu komorního bytového projektu v Nemilanech v Olomouci

16.06.2021

Developerský projekt Bidli v Nemilanech se dočkal dokončení hrubé stavby. Z celkem 11 bytů ke koupi zbývají už jen poslední čtyři. Moderní bytový dům v atraktivní lokalitě jižní části Olomouce...

celý článek

Central Group zahajuje prodej v komorním projektu Viladomy Letňany

14.06.2021

Největší český rezidenční stavitel zařazuje do prodeje zcela nový projekt Viladomy Letňany v Praze 9. Letos jde již o třetí rezidenční projekt, který Central Group uvádí na trh. Ve třech...

celý článek

Bydlíte v nájmu? Nechte na sebe přepsat energie a ušetřete

10.06.2021

Bydlíte v nájmu a rádi byste přešli k výhodnějšímu dodavateli elektřiny nebo plynu? Požádejte majitele bytu, aby na vás energie převedl. Jedná se o snadný a rychlý proces, díky kterému...

celý článek

Češi mají majetek v nemovitostech, šest procent jako investici

09.06.2021

Podle aktuálního průzkumu společnosti EMA data odhaduje třetina Čechů hodnotu svého majetku na jeden až pět milionů korun. Dvě třetiny populace přitom kromě úspor vlastní také nemovitost, každý dvacátý ji...

celý článek

Akutní nedostatek materiálů, lidí a nových bytů může vést k dalšímu růstu cen bydlení

07.06.2021

Od ledna do dubna stavební úřady v Praze povolily 1 111 nových bytů v bytových domech. To je o 40 procent méně než za stejné období loni. Podprůměrný byl i celý loňský rok. Trh vysychá. Ale nejen kvůli...

celý článek

LEXXUS zahajuje prodej bytů v projektu Nové Modřany

05.06.2021

Realitní kancelář LEXXUS v těchto dnech zahajuje prodej bytů v rezidenčním projektu Nové Modřany. Komorní projekt se skládá ze čtyř bytových domů citlivě zasazených do modřanské zeleně. K dispozici jsou byty o...

celý článek