Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

04.06.2021

Pro někoho je to zatáčka před Vídní, pro jiného krásné místo k bydlení. Názory na Brno se různí člověk od člověka, my vám ale ukážeme pět důvodů, proč se tam fakt hezky bydlí.

Objevte pět důvodů, proč žít v Brně

  1.  Kombinace města a vesnice

Oproti Praze je Brno vesnice, ve srovnání třeba s Pískem je to velkoměsto. A právě to je na Brnu nejlepší. Najdete tady všechny výhody bydlení ve velkém městě. Ať už hledáte pracovní příležitosti ve velkých firmách, kvalitní školy, nebo potřebujete každý den donášku jídla z jiné restaurace do 15 minut. Kromě metra nic nechybí. 

Pak ujedete pár zastávek tramvají (šalinou) nebo ujdete několik kilometrů pěšky - třeba na Kamennou kolonii či do Bosonoh a jste v podstatě na vesnici. Všichni jsou v pohodě, nikam nespěchají a navzájem se znají. Má to zkrátka svoje kouzlo.

  1.  Nižší náklady na život

 Brno sice poskytuje všechny výhody velkého města, ale za nižší cenu. Ve srovnání s Prahou, ale i podobně velkými evropskými městy, je v Brně opravdu levně. A to jak zboží a potraviny, tak doprava a služby.

Podle serveru Numbeo, který srovnal životní úroveň v mnoha světových městech, si průměrný Brňan za svůj plat pořídí zhruba to samé, co průměrný Newyorčan. No, na Brno dobrý.

  1.  Sice bez metra, ale jinak špičková doprava

Vydáte-li se prozkoumávat krásy Brna tramvají nebo třeba nočním rozjezdem, nečekají vás problémy. Přehledný systém, časté spoje, poměrně nízká cena. Veřejná doprava je v Brně na světové úrovni a metro není potřeba, protože je to všude blízko. 

Když se vyhnete plnému centru města v pátek kolem 16. hodiny, i svezení autem je po Brně příjemnější, než v jiných větších městech. 

  1.  Podniky s neopakovatelnou atmosférou

V Brně je nejvíc kaváren na metr čtvereční ve střední Evropě. Ale nejsou to jen kavárny, ale i skvělé restaurace nebo kulturní podniky. A samozřejmě tu noční vyžití zajišťuje i řada známých barů různých konceptů. V čele se slavným Barem, který neexistuje.

Zároveň je ve městě nejvíce divadel a divadelních spolků na světě. V Brně zkrátka nikdy nemáte volnou chvíli. Pokud tedy zrovna nepanuje lockdown. 

  1.  Krásné byty s nádherným výhledem

Mezi nejžádanější lokality k bydlení v Brně patří Masarykova čtvrť plná vil s velkými zahradami a krásným výhledem na celé Brno. Tyto domy na počátku 20. století budovali významní průmyslníci a podnikatelé. Ale i krásné novostavby Brno nabízí v této i jiných lokalitách. 

Atraktivní nemovitosti najdete také třeba v Bystrci nebo v Černých polích. Díky firmám, jako je například společnost Endeka, v Brně vznikají opravdu nádherné byty. Endeka zařídí výkup nemovitostí v Brně a udělá promyšlenou rekonstrukci s ohledem na okolní prostředí a historii bytu.

Zdroj: ENDEKA

Svítá na lepší časy? V červenci úřady v Praze povolily 760 bytů, nejvíc od začátku roku

06.09.2021

Pražské stavební úřady během července daly razítko letos zatím největšímu počtu bytů. Za prvních sedm měsíců získalo stavební povolení 3 108 nových bytů v bytových domech. To je skoro stejně...

celý článek

Nová bytová výstavba se na předcovidovou úroveň vrátí až za tři roky

03.09.2021

Pokračující nedostatek manuálních pracovníků a současné problémy s dodávkami některých dovážených stavebnin jsou největšími brzdami bytové výstavby v České republice....

celý článek

Hypotéka versus nájem. Češi chtějí bydlet ve vlastním, 80 procent lidí kupuje byt pro sebe nebo rodinu

25.08.2021

Čtyři z pěti Čechů žijí ve vlastním bytě nebo domě, zbylá pětina v nájmu. Vyplývá to z dat Eurostatu, který porovnává situaci v jednotlivých členských státech EU. Zájem...

celý článek

Na Zahradním Městě vznikne moderní obytná lokalita

24.08.2021

Nevyužívaný pozemek na Zahradním Městě mezi ulicemi Želivecká, Ostružinová, Šalvějová a protihlukovým valem lemujícím Jižní spojku se po letech vrátí zpět k životu. Na místě...

celý článek

Čtyři pravidla, která vám ulehčí zařizování nové ložnice

23.08.2021

Prošli jste už všechny vzorové byty v Ikea a prohlédli všechny piny na Pinterestu? O nové ložnici už asi máte představu. Přinášíme pár pravidel, která vám se zařizováním...

celý článek

UBM Development Czechia bilancuje své výsledky za první pololetí 2021

17.08.2021

Developerská společnost UBM Development Czechia zveřejnila své výsledky za první pololetí letošního roku. Firma byla úspěšná ve všech realitních segmentech, v nichž aktuálně na českém trhu...

celý článek