Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

V Invest zkolaudoval první fázi projektu Jinonický dvůr

16.12.2020

Rezidenční developerská společnost V Invest dokončila stavbu první fáze projektu Jinonický dvůr, který je charakteristický spojením staleté historie s moderním bydlením 21. století. V rámci první etapy vzniklo v těsném sousedství Jinonického zámečku, národní kulturní památky ze 17. století, celkem 20 moderních bytů s dispozicemi 3+kk a 4+kk o velikosti od 69 metrů čtverečních do 123 metrů čtverečních, z nichž jsou dosud prodané více než dvě třetiny.  Noví majitelé se budou do svých bytů moci nastěhovat ještě do konce letošního roku. Od října probíhá také výstavba druhé fáze, v rámci které do podzimu roku 2022 vznikne v samotném Jinonickém zámečku 46 atypických bytů, ateliérů a komerčních prostor.

Zkolaudované byty v první fázi se nachází v místech, kde stávala v dobách, kdy zámeček vlastnil rod Schwarzenbergů, historická stodola. Studio MS Architekti, které se podílelo na návrhu renovace celého území Jinonického dvora, proto ve spolupráci s památkáři vytvořilo takovou podobu nového bytového domu, která kopíruje tvar původního hospodářského stavení. „Nová budova na jedné straně díky svému tvarosloví obnovuje původní podobu celého Jinonického zámečku, na druhé straně jasně přiznává svůj moderní původ. Byty se nachází ve dvou budovách o třech podlažích, v nichž vždy rozvíjíme některou z jejich předností. Přízemní byty tak mají velkorysé předzahrádky s výhledem na Jinonický zámeček a s intimitou uzavřeného areálu. K bytům v prvním podlaží náleží balkon, lodžie či terasa, zatímco byty ve třetím podlaží jsou bohaté na úložný prostor a ložnice a obývací pokoje jsou směrem k historickému zámečku prosluněny skrz velké vikýře,“ říká Jaroslav Vondřička, partner a ředitel společnosti V Invest s tím, že samozřejmostí je také klimatizace pro zaručený komfort v letních měsících. Všichni majitelé budou mít také k dispozici v podzemním podlaží parkovací stání a sklepní kóji s přímým vstupem do jednotlivých budov. V rámci první fáze došlo zároveň k vizuálnímu propojení hlavní budovy zámečku s novou přístavbou, a to pomocí samostatné budovy v západní části areálu, v níž se nachází mimo jiné mezonetový byt s velkorysou terasou.

V Invest zkolaudoval první fázi projektu Jinonický dvůr

Originální byty v renovované národní kulturní památce

V Invest začal letos na podzim také s rekonstrukcí samotného Jinonického zámečku, který je zapsanou národní kulturní památkou. Jde o jeden z mála projektů v České republice, v rámci kterého se po dohodě developera a památkářů podařilo změnit původní účel užívání kulturní památky. Většina Jinonického zámečku totiž dříve sloužila k hospodářským potřebám a v průběhu času byla různě přestavována.

V rámci druhé etapy vznikne v samotném areálu 40 jedinečných bytů, šest ubytovacích jednotek a komerční prostory. Každý z bytů přitom bude originální, jelikož všechny byty jsou individuálně přizpůsobeny konkrétnímu prostoru, do kterého jsou zasazeny. Díky tomu mohou maximálně využít veškeré jeho přednosti. Druhá etapa tak nabídne atypické byty s dispozicemi 1+kk až 5+kk a s velikostí od 38 metrů čtverečních do 131 metrů čtverečních, a to včetně velkorysých mezonetových bytů.

„Troufnu si říci, že druhá fáze Jinonického dvora bude v rámci České republiky opravdu jedinečná. Celá rekonstrukce probíhá v těsné spolupráci s památkáři a je speciální v tom, že zachováme opravdu maximum historických prvků a konstrukcí. Zatímco řada projektů v historických budovách se u nás dělá tak, že z původní budovy zůstane pouze vnější plášť, u Jinonického zámečku to bude jinak,“ vysvětluje Jaroslav Vondřička. V Invest tak například ve spolupráci s památkáři pečlivě prozkoumal a sanoval 200 let staré historické krovy, které se brzy vrátí na své původní místo. Krovy budou v bytech přiznané tak, aby podtrhly staletou historii zámečku.

Ve všech bytech budou zachovány i další dobové architektonické prvky a stavební elementy, například barokní a klasicistní nosné konstrukce nebo historické stropy a klenby. Byty, které se nacházejí v místech s jedinečnými historickými klenutými stropy, budou vybaveny dřevěnými podlahami a dlažbami evokujícími venkovské panské sídlo. Většina bytů potom bude využívat kontrastu historických a moderních prvků s maximálním důrazem na pohodlí a eleganci.

„Kromě samotných bytů jsme pyšní také na budoucí podobu vnitřního dvora, který budou utvářet na jedné straně renovované historické prvky jako třeba sluneční hodiny nebo dobová kašna, na druhé straně výrazné moderní prvky jako prosklené venkovní vstupy do jednotlivých křídel zámečku,“ říká Jaroslav Vondřička a dodává, že právě tyto vnější vstupy umožnily, aby bylo zachované dokonce i dobové členění vnitřních prostor.

Zároveň s druhou fází začala vznikat také třetí fáze, ve které severně od Jinonického zámečku vzniká pět luxusních neofunkcionalistických vil.

V Invest plánuje v příštím roce na zámečku komentované prohlídky

V Invest plánuje po dokončení základní asanace zámečku a dokončení hrubé stavby druhé fáze připravit pro zájemce nejen z řad budoucích majitelů několik komentovaných prohlídek, které se zaměří na historii zámečku i praktickou ukázku toho, jak bude spojení nových a moderních prvků fungovat a vypadat. „Chceme lidem jednoduše ukázat na vlastní oči, co znamená ono spojení staleté historie s moderním bydlením 21. století. Jsme totiž přesvědčeni, že u takového projektu je nejprve potřeba zažít ten pocit z budoucího bydlení na vlastní kůži,“ vysvětluje Jaroslav Vondřička.

Klidná lokalita 20 minut od centra s veškerou občanskou vybaveností

V blízkosti Jinonického zámečku se nachází veškerá občanská vybavenost, od školek, škol a obchodů přes poštu či polikliniku až po řadu možností volnočasových aktivit. V docházkové vzdálenosti je také oblíbená přírodní rezervace Prokopské údolí nebo Přírodní park Košíře-Motol. Vášniví sportovci mohou využít blízkosti tenisového a golfového areálu nebo cyklostezku, která vede v těsné blízkosti Jinonického zámečku. Lokalita je přitom vzdálena pouhých deset minut jízdy autem nebo 20 minut jízdy městskou hromadnou dopravou do centra Prahy a zároveň je velmi dobře dostupná z pražského letiště.

Zdroj: David Píta, Madison PA

Svítá na lepší časy? V červenci úřady v Praze povolily 760 bytů, nejvíc od začátku roku

06.09.2021

Pražské stavební úřady během července daly razítko letos zatím největšímu počtu bytů. Za prvních sedm měsíců získalo stavební povolení 3 108 nových bytů v bytových domech. To je skoro stejně...

celý článek

Nová bytová výstavba se na předcovidovou úroveň vrátí až za tři roky

03.09.2021

Pokračující nedostatek manuálních pracovníků a současné problémy s dodávkami některých dovážených stavebnin jsou největšími brzdami bytové výstavby v České republice....

celý článek

Hypotéka versus nájem. Češi chtějí bydlet ve vlastním, 80 procent lidí kupuje byt pro sebe nebo rodinu

25.08.2021

Čtyři z pěti Čechů žijí ve vlastním bytě nebo domě, zbylá pětina v nájmu. Vyplývá to z dat Eurostatu, který porovnává situaci v jednotlivých členských státech EU. Zájem...

celý článek

Na Zahradním Městě vznikne moderní obytná lokalita

24.08.2021

Nevyužívaný pozemek na Zahradním Městě mezi ulicemi Želivecká, Ostružinová, Šalvějová a protihlukovým valem lemujícím Jižní spojku se po letech vrátí zpět k životu. Na místě...

celý článek

Čtyři pravidla, která vám ulehčí zařizování nové ložnice

23.08.2021

Prošli jste už všechny vzorové byty v Ikea a prohlédli všechny piny na Pinterestu? O nové ložnici už asi máte představu. Přinášíme pár pravidel, která vám se zařizováním...

celý článek

UBM Development Czechia bilancuje své výsledky za první pololetí 2021

17.08.2021

Developerská společnost UBM Development Czechia zveřejnila své výsledky za první pololetí letošního roku. Firma byla úspěšná ve všech realitních segmentech, v nichž aktuálně na českém trhu...

celý článek