Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Pojďte bydlet do Brna – cena bytů je zde poloviční než v Praze

05.08.2019

Podle statistického portálu Numbero, který mapuje náklady na život v různých světových metropolích, dokážeme byt v centru Brna pořídit za polovinu ceny bytu v centru Prahy. Vlastní bydlení tak nemusí být pouze luxus pro vyvolené.

Pojďte do Brna bydlet levněji

Lepší dostupnost bydlení potvrzuje i realitní kancelář Brno – Unicareal s.r.o. Zatímco za metr čtvereční v centru Prahy zaplatíte 124 098 korun, v Brně, našem druhém největším městě, pouhých 65 700 korun.

Přitom pokud jde o výši průměrné čisté měsíční mzdy, nejsou na tom obyvatelé Brna o tolik hůř. Zatímco průměrný Pražák si vydělá 29 794 korun měsíčně, Brňan 25 716 korun.

Nižší jsou i ceny pronájmů bytů v Brně, i když tady rozdíl - vzhledem k průměrným platům - není tak významný. Pražský jednopokojový byt vyjde v průměru na 18 370 korun, v Brně si jej pronajmete za 13 156 korun. Pronájem třípokojového pražského bytu vás přijde průměrně na 22 157 korun, brněnského na 17 909 korun.

Co tedy dělat? Statistiky mluví jasně – přestěhovat se do Brna natrvalo a koupit si zde byt.

Nuda v Brně nehrozí

Proč dát přednost Brnu před Prahou? Milovníci vína v tom budou mít jasno. Konec ježdění do sklípků po D1 z Prahy. To umí znechutit i vyhlídku na hezky „ovíněný“ víkend.

Z Brna je to jen skok do Vídně i do Bratislavy. Na rozdíl od geograficky osamocené Prahy je Brno mnohem více ve středu Evropy.

Památek je v Brně rovněž přehršle. Stejně jako v okolí Brna. Už jen samotné centrum je památkovou rezervací. Milujete architekturu? Tak to se budete moci chlubit tím, že bydlíte ve městě proslulém vilou Tugendhat.

Úžasná je i příroda kolem Brna. Na skok máte výlety do Moravského krasu. Milujete rozhledny? Těch tady rovněž najdete mnoho. Známé jsou rozhledny Slunečná, Salaš, U Křížku či Na Podluží. Výlety můžete podnikat na okolité hrady a zámky, nebo postupně navštívit jednotlivé vinařské obce.  

Brno není skoupé, ani pokud jde o pracovní příležitosti

Město se stalo českým technologickým centrem. Řada světových IT firem už neotvírá své filiálky v Praze, ale právě v Brně. Další softwarové firmy se sem plánují kompletně přestěhovat. Začít pracovat v IT sféře navíc znamená výrazně si polepšit platově.

Univerzitní město

Brno je univerzitní město, kam se vydávají studovat lidé z Ostravy i z Prahy. Podle britské společnosti Quacquarelli Symonds (QS), jež se specializuje na posuzování kvality vzdělávání ve světě, je Brno čtvrtým nejlepším studentským městem. Ať již plánujete studovat vy sami nebo vaše děti, je i z tohoto hlediska Brno skvělým místem pro život.

Pojďte bydlet do Brna – cena bytů je zde poloviční než v Praze

Brno je lepším místem pro život než Praha i podle Numbeo

Vraťme se ještě jednou ke statistikám Numbeo. To sestavuje i kompletní žebříček měst podle jejich vhodnosti pro život. A Brno si na tom stojí tradičně lépe než Praha. Letos skončilo na 89. místě, zatímco Praha na 97. Před pěti lety se Brno dokonce umístilo na prestižním 47. místě. Že v žebříčku město klesá? Přestěhujte se do Brna a vytáhněte jej výš. I když pořád je Brno vysoce nad New Yorkem nebo Londýnem.

Unicareal s.r.o.

Roubalova 455/4, Brno-střed-Stránice, tel.: +420 541 211 876

E-mail: info@unicareal.cz, https://www.unicareal.cz

Komerční prezentace

Připravte se na Vánoce na podzimním veletrhu FOR DECOR & HOME

09.08.2019

PRAHA - Mezinárodní kontraktační veletrh dekorací, bytových a kuchyňských doplňků a dárkového zboží FOR DECOR & HOME rozzáří letňanské výstaviště PVA EXPO PRAHA hned po...

celý článek

V projektu Byty Klíčanka se připravuje Den otevřených dveří

08.08.2019

KLÍČANY U PRAHY - Ve středu 14. srpna 2019 proběhne Den otevřených dveří v projektu nabízejícím 45 bytových jednotek o dispozicích 2+kk a 3+kk, které jsou určeny do družstevního vlastnictví. 

celý článek

FOR ARCH 2019: Dotace, bezpečnost, chytrá města i kontraktační den

08.08.2019

PRAHA - Již potřicáté se představí mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který letos přinese novinky a trendy pro odborníky i laiky. Od 17. do 21. září 2019 nastíní aktuální dění...

celý článek

Adresář rezidenčních projektů v ČR

07.08.2019

ČR - Chtěli byste si udělat představu o tom, kolik, kde a jaké rezidenční developerské projekty v uplynulých cca deseti lety vyrostly v rámci celé České republiky? A jaké projekty developeři plánují v okolí...

celý článek

Pojďte bydlet do Brna – cena bytů je zde poloviční než v Praze

05.08.2019

Podle statistického portálu Numbero, který mapuje náklady na život v různých světových metropolích, dokážeme byt v centru Brna pořídit za polovinu ceny bytu v centru Prahy. Vlastní bydlení tak nemusí být...

celý článek

Na koupi nového bytu Češi potřebují více než jedenáct průměrných ročních platů

23.07.2019

Ovšem to jen v případě, že jim postačí byt o ploše 70 metrů čtverečních. Na větší si budou muset logicky spořit ještě déle. V další zemi v pořadí, v Lotyšsku, lidem na...

celý článek