Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

26.03.2019

PRAHA 8 - Dům ztělesňující ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude Nová Invalidovna - rezidenční projekt propojující invenci osobitého umělce Davida Černého a architektů Davida Wittasska a Jiřího Řezáka z ateliéru Qarta. Investorem a developerem projektu Nová Invalidovna je společnost Trigema.

"Architektura Nové Invalidovny bude zároveň v přeneseném slova smyslu odkazovat na název a původní poslání lokality pražské Invalidovny. Na přípravách projektu, jenž již má pravomocné územní rozhodnutí, intenzivně pracujeme. V uplynulých týdnech jsme dokončili převzetí pozemku. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Hmota budovy je rozdělena na jednotlivé opakující se modulové bloky. Každý z nich bude představovat jednu obytnou místnost. Navenek tak bude Nová Invalidovna působit dojmem, že je rozpixelována. Výrazně členitá fasáda bude zároveň prefabrikovaná. Bloky se budou připravovat již ve výrobním závodě a na místě stavby budou následně smontovány. 

Objekt nabídne okolo 144 bytů, které budou ve velikosti od 1+kk až po penthousy. Byty budou doplněny lodžiemi, uživatelé penthousů budou moci využít střešní terasy. Pro parkování budou určena dvě podzemní podlaží. V přízemí rezidenty obslouží jedna centrální a pět vedlejších vstupních recepcí. Ty budou zcela automatizovány a vybaveny robotickou recepční.

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt TrigemyDílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

Bytový dům Nová Invalidovna budoucím rezidentům poskytne také výhody sdílených služeb - například pronájem elektromobilů a elektrokol. Chybět však nebude ani sdílený systém parkování či prostor s hernou pro hlídání dětí.

Dům bude z hlediska provozu zcela automatizován a vybaven nejmodernějšími technologiemi. Díky nim bude také řízeno vytápění, chlazení, vzduchotechnika s rekuperací vzduchu a automatické stínění všech oken na jižních fasádách. Zamezí se tak letnímu přehřívání objektu. Na střeše bude navíc umístěna fotovoltaická elektrárna, která zajistí přímou přeměnu slunečního záření na elektřinu. K energetickým úsporám přispěje rovněž využití geotermální energie. Tento obnovitelný zdroj bude do objektu dodáván prostřednictvím geotermálních vrtů a za pomoci tepelných čerpadel země. Voda tak bude přeměněna na energii tepla a chladu, která bude prostřednictvím aktivovaných betonových stropů  objektem rozváděna. Budova je navrhována v kategorii A – mimořádně úsporná.

Nejenom rezidentům, ale jakémukoli zájemci bude sloužit vnitroblok v přízemí. Vznikne zde fitness centrum, masáže i služby stylisty či kadeřníka. Počítá se rovněž s provozem supermarketu, drogerie, restaurace se zahrádkou, kavárny, cukrárny, prádelny a dalších služeb.

Atraktivitě Nové Invalidovny nahrává i lokalita vzdálený pouhých 200 metrů od stanice metra. Pozemek je ohraničen ulicemi Sokolovská, U Invalidovny, Rohanské nábřeží a Za Invalidovnou. Nový objekt bude stát přímo proti čelní fasádě historické budovy národní kulturní památky Invalidovna a Kaizlovým sadům. Severně od Nové Invalidovny, na rozsáhlém území Rohanského ostrova, se k výstavbě připravuje komplex administrativních a bytových budov Rohan City, směrem na východ se dokončuje administrativní areál Rustonka. 

Celkové investice do projektu Nová Invalidovna dosáhnou zhruba 1,5 miliardy korun. Stavba by měla být uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2022.

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt TrigemyDílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

Z dílny výtvarníka a sochaře Davida Černého a developerské společnosti Trigema:

Vlevo: Trifot stojící od druhé poloviny roku 2016 před bytovým projektem SMART Byty Nové Butovice

Vpravo: Robotická vinárna Cyberdog, jejíž provoz byl v pražských Nových Butovicích zahájen na podzim roku 2018

 

Studenti představí vize první městské čtvrti, která vyrobí více než polovinu elektřiny pro své obyvatele

17.02.2020

V České republice vznikají vize první městské čtvrti, která si dokáže sama vyrobit více než polovinu roční spotřeby elektřiny pro zajištění potřeb obyvatel a zároveň umí šetrně hospodařit...

celý článek

V portfoliu Horizon bude v roce 2020 vznikat více než 1 000 bytů

05.02.2020

Developerská skupina Horizon plánuje letos upevnit své postavení na trhu rezidenčních nemovitostí. V průběhu roku bude mít ve výstavbě více než tisíc bytů v několika lokalitách, spustí prodeje...

celý článek

Na čtvrté fázi projektu Tulipa Třebešín zavlála glajcha

29.01.2020

Developerská společnost AFI Europe dokončila hrubou stavbu čtvrté a poslední etapy rezidenčního projektu Tulipa Třebešín v Praze 3. Ta zahrnuje čtrnáctipodlažní bytový dům „A“ se 155 byty ve velikostech od 1+kk...

celý článek

Crestyl zahájil stavbu nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského

27.01.2020

Skupina Crestyl zahájila v prosinci stavbu prvních dvou bytových domů Alfa a Beta, které jsou součástí nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. V unikátním...

celý článek

Společnost UBM získala nový rezidenční projekt v Praze 5

23.01.2020

Společnost UBM Development Czechia koupila další rezidenční projekt, který vznikne v atraktivní části Prahy 5 v blízkosti metra Stodůlky pod názvem Arcus City. UBM zde postaví celkem 284 bytů a 26 rodinných domů....

celý článek

Skanska postaví 160 nových bytů. Koupila pozemek u metra Radlická

20.01.2020

Skanska Reality v Praze postaví 160 nových domovů. Nový rezidenční projekt vyroste podél ulice Radlická na pozemcích o celkové výměře přes 14 tisíc metrů čtverečních, které společnost koupila od...

celý článek