Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

26.03.2019

PRAHA 8 - Dům ztělesňující ležící postavu, kterou jednotlivé sochy ošetřují. To bude Nová Invalidovna - rezidenční projekt propojující invenci osobitého umělce Davida Černého a architektů Davida Wittasska a Jiřího Řezáka z ateliéru Qarta. Investorem a developerem projektu Nová Invalidovna je společnost Trigema.

"Architektura Nové Invalidovny bude zároveň v přeneseném slova smyslu odkazovat na název a původní poslání lokality pražské Invalidovny. Na přípravách projektu, jenž již má pravomocné územní rozhodnutí, intenzivně pracujeme. V uplynulých týdnech jsme dokončili převzetí pozemku. Se zahájením stavby počítáme na jaře příštího roku,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

Hmota budovy je rozdělena na jednotlivé opakující se modulové bloky. Každý z nich bude představovat jednu obytnou místnost. Navenek tak bude Nová Invalidovna působit dojmem, že je rozpixelována. Výrazně členitá fasáda bude zároveň prefabrikovaná. Bloky se budou připravovat již ve výrobním závodě a na místě stavby budou následně smontovány. 

Objekt nabídne okolo 144 bytů, které budou ve velikosti od 1+kk až po penthousy. Byty budou doplněny lodžiemi, uživatelé penthousů budou moci využít střešní terasy. Pro parkování budou určena dvě podzemní podlaží. V přízemí rezidenty obslouží jedna centrální a pět vedlejších vstupních recepcí. Ty budou zcela automatizovány a vybaveny robotickou recepční.

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt TrigemyDílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

Bytový dům Nová Invalidovna budoucím rezidentům poskytne také výhody sdílených služeb - například pronájem elektromobilů a elektrokol. Chybět však nebude ani sdílený systém parkování či prostor s hernou pro hlídání dětí.

Dům bude z hlediska provozu zcela automatizován a vybaven nejmodernějšími technologiemi. Díky nim bude také řízeno vytápění, chlazení, vzduchotechnika s rekuperací vzduchu a automatické stínění všech oken na jižních fasádách. Zamezí se tak letnímu přehřívání objektu. Na střeše bude navíc umístěna fotovoltaická elektrárna, která zajistí přímou přeměnu slunečního záření na elektřinu. K energetickým úsporám přispěje rovněž využití geotermální energie. Tento obnovitelný zdroj bude do objektu dodáván prostřednictvím geotermálních vrtů a za pomoci tepelných čerpadel země. Voda tak bude přeměněna na energii tepla a chladu, která bude prostřednictvím aktivovaných betonových stropů  objektem rozváděna. Budova je navrhována v kategorii A – mimořádně úsporná.

Nejenom rezidentům, ale jakémukoli zájemci bude sloužit vnitroblok v přízemí. Vznikne zde fitness centrum, masáže i služby stylisty či kadeřníka. Počítá se rovněž s provozem supermarketu, drogerie, restaurace se zahrádkou, kavárny, cukrárny, prádelny a dalších služeb.

Atraktivitě Nové Invalidovny nahrává i lokalita vzdálený pouhých 200 metrů od stanice metra. Pozemek je ohraničen ulicemi Sokolovská, U Invalidovny, Rohanské nábřeží a Za Invalidovnou. Nový objekt bude stát přímo proti čelní fasádě historické budovy národní kulturní památky Invalidovna a Kaizlovým sadům. Severně od Nové Invalidovny, na rozsáhlém území Rohanského ostrova, se k výstavbě připravuje komplex administrativních a bytových budov Rohan City, směrem na východ se dokončuje administrativní areál Rustonka. 

Celkové investice do projektu Nová Invalidovna dosáhnou zhruba 1,5 miliardy korun. Stavba by měla být uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2022.

Dílo Davida Černého ozvláštní další projekt TrigemyDílo Davida Černého ozvláštní další projekt Trigemy

Z dílny výtvarníka a sochaře Davida Černého a developerské společnosti Trigema:

Vlevo: Trifot stojící od druhé poloviny roku 2016 před bytovým projektem SMART Byty Nové Butovice

Vpravo: Robotická vinárna Cyberdog, jejíž provoz byl v pražských Nových Butovicích zahájen na podzim roku 2018

 

Navštivte 13. ročník veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV v Plzni

11.10.2019

PLZEŇ - Veletrh bydlení a stavebnictví „MODERNÍ DŮM A BYT“ a veletrh kosmetiky, módy, zdravého životního stylu a všeho, co souvisí s útulným bydlením -  „ŽENA A DOMOV“ -,...

celý článek

Etapy Salo a Porvoo v projektu Suomi Hloubětín hlásí dokončení hrubé stavby

10.10.2019

PRAHA 9 - Do fáze hrubé stavby dospěly v pořadí pátá a sedmá etapa projektu v nově vznikající rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín developerské společnosti YIT. Ta představuje výstavbu téměř...

celý článek

V Městě Touškov u Plzně začne vyrůstat Touškovský háj

09.10.2019

TOUŠKOV U PLZNĚ - Pravomocné stavební povolení na výstavbu inženýrských sítí v první ze dvou etap projektu Touškovský háj na okraji Města Touškov v těchto dnech získala...

celý článek

Dejte svému bydlení kousek stylu Boho i exotiky na veletrhu FOR INTERIOR 2019

07.10.2019

PRAHA 9 - Haly letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA zaplní ve dnech 10. až 13. října 2019 nekonečný výběr nábytku, bytových doplňků a expozice nabité interiérovými prvky. Přijďte na říjnový...

celý článek

Rodinné domy v Nových Chabrech přitahují pozornost lidí z okolí

24.09.2019

PRAHA 8 - „Ještě jsme s projektem „Nové Chabry vily“ neoslovili širokou veřejnost, natož abychom začali stavět, a už máme prodáno sedm z deseti nabídnutých domů. A to především díky předprodeji...

celý článek

Jak si vybrat realitního makléře?

23.09.2019

Dostali jste se do situace, že než si koupíte byt nový, potřebujete prodat co nejvýhodněji svoji dosavadní střechu nad hlavou? Chcete se svěřit do rukou skutečných odborníků, jenže netušíte, podle jakých kritérií...

celý článek