Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

25.03.2019

HOROMĚŘICE - Při severozápadní hranici hlavního města, konkrétně v těsném sousedství Prahy 6, leží, obklopena množstvím zeleně, obec Horoměřice. Nachází se v otevřené krajině, která se na jižní straně svažuje k údolí Šáreckého potoka, na východě je ohraničena údolím Vltavy, přímo z centra obce pak severovýchodním směrem vybíhají Kozí hřbety.

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

Jak zmiňují oficiální stránky obce, první zprávy o ní pocházejí z roku 1273, kdy byla v držení Strahovského kláštera. Dnes tvoří jádro Horoměřic hospodářský dvůr se zámečkem z 18. století, který do roku 1945 patřil Strahovskému klášteru, a několik zemědělských statků. Na ně navazuje venkovská zástavba z 19. a 20. století. Na mnoha místech obce, v níž žijí více než čtyři tisíce obyvatel, pak v současné době vyrůstají nejenom nové rodinné domky, ale i bytové domy.

S přírodou za humny a městem v zádech

Důvodů, proč Horoměřice přitahují pozornost zájemců o koupi nového bytu či výstavbu rodinného domu, je několik. K těm nejzásadnějším bezesporu patří velmi dobrá dostupnost obce jak prostředky Pražské integrované dopravy, tak osobním autem, fungující infrastruktura a dobrá občanská vybavenost. Najdete zde mateřskou školu, oba stupně školy základní, obchody, zdravotní středisko, lékárnu, poštu, restaurace i sportovní zařízení. Za zmínku jistě stojí i blízkost vyhlášeného pivovaru v nedalekých Úněticích.

Obec je navíc i oblíbeným cílem výletů a vycházek. Prochází zde řada značených turistických cest a také cykloturistických tras. Turistické značky vás zavedou do pražské Šárky, Lysolají a Suchdola, k usedlosti Gabrielka s jezdeckým klubem, k rokli zvané Housle, již zmíněným Kozím hřbetům, k rozcestí sv. Juliány, můžete dojít i k menhiru z doby keltské, jehož historie sahá do roku 300 př. n. l., do tuchoměřického lesa, na Holý vrch, do Roztok, Tichého údolí a přes sousední Statenice až na hrad Okoř. Prostě důvodů, proč bydlet v Horoměřicích, z nichž se do centra Prahy dostanete za zhruba půlhodinku, je mnoho. A každý si najde ten svůj.

 Pod taktovkou zkušeného developera

Jedním z nich může být skutečnost, že na Horoměřice zaměřila svoji pozornost developerská společnost Abbey. Ta je podepsána pod mnoha úspěšnými developerskými projekty.

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

 Za všechny jmenujme například tři pražské, již dokončené a zcela vyprodané: Řepkové pole – rodinné domy Slivenec, Viladomy Na Vidouli a bytový dům Anděl Na Zatlance, dále pak jeden, jehož výstavba právě probíhá – Panská pole, rodinné domy v Přezleticích v okrese Praha-východ (na vizualizaci výše).

Projekt Višňovka Horoměřice (na vizualizaci v úvodu textu), který bude stát na rovinatém pozemku v intravilánu obce mezi ulicemi Karla IV., Husova a Žižkova, je tvořen šesticí nevysokých novostaveb s celkem 168 bytovými jednotkami. V každém z těchto domů, které nesou jednoduché označení A až F, vznikne přibližně 28 bytů ve velikostní kategorii 2+kk až 4+kk, jejichž výměra se pohybuje od 40 do 117 m2.

Byty jsou situovány do tří, respektive čtyř nadzemních podlaží, z nichž to čtvrté je ustupující. K naprosté většině z nich náleží balkon či prostorná terasa, případně vlastní předzahrádka, ke každému pak jedno podzemní garážové stání, výjimečně venkovní parkovací stání, a dále sklepní kóje. Elegantní šedo-bílé domy budou obklopeny množstvím upravené zeleně, čímž vhodně zapadnou do rázu lokality, v níž budou stát.

V současné době developer nabízí bytové jednotky z prvního objektu, domu A, a připravuje nabídku bytových jednotek z domu C. Výstavba projektu již byla zahájena. Prodej bytů co-exkluzivně zajišťují společnosti EREFIN cz s.r.o., HANEX GROUP s.r.o. a RSČS/Absoluta Real s.r.o.

Architektonický návrh projektu Višňovka Horoměřice pochází z ateliéru A8000, ten je podepsán i pod podobou bytového domu Tetínská, který v pražských Radlicích společnost Abbey dokončila na podzim roku 2018.

Komerční prezentace

Navštivte 13. ročník veletrhů MODERNÍ DŮM A BYT & ŽENA A DOMOV v Plzni

11.10.2019

PLZEŇ - Veletrh bydlení a stavebnictví „MODERNÍ DŮM A BYT“ a veletrh kosmetiky, módy, zdravého životního stylu a všeho, co souvisí s útulným bydlením -  „ŽENA A DOMOV“ -,...

celý článek

Etapy Salo a Porvoo v projektu Suomi Hloubětín hlásí dokončení hrubé stavby

10.10.2019

PRAHA 9 - Do fáze hrubé stavby dospěly v pořadí pátá a sedmá etapa projektu v nově vznikající rezidenční čtvrti Suomi Hloubětín developerské společnosti YIT. Ta představuje výstavbu téměř...

celý článek

V Městě Touškov u Plzně začne vyrůstat Touškovský háj

09.10.2019

TOUŠKOV U PLZNĚ - Pravomocné stavební povolení na výstavbu inženýrských sítí v první ze dvou etap projektu Touškovský háj na okraji Města Touškov v těchto dnech získala...

celý článek

Dejte svému bydlení kousek stylu Boho i exotiky na veletrhu FOR INTERIOR 2019

07.10.2019

PRAHA 9 - Haly letňanského výstaviště PVA EXPO PRAHA zaplní ve dnech 10. až 13. října 2019 nekonečný výběr nábytku, bytových doplňků a expozice nabité interiérovými prvky. Přijďte na říjnový...

celý článek

Rodinné domy v Nových Chabrech přitahují pozornost lidí z okolí

24.09.2019

PRAHA 8 - „Ještě jsme s projektem „Nové Chabry vily“ neoslovili širokou veřejnost, natož abychom začali stavět, a už máme prodáno sedm z deseti nabídnutých domů. A to především díky předprodeji...

celý článek

Jak si vybrat realitního makléře?

23.09.2019

Dostali jste se do situace, že než si koupíte byt nový, potřebujete prodat co nejvýhodněji svoji dosavadní střechu nad hlavou? Chcete se svěřit do rukou skutečných odborníků, jenže netušíte, podle jakých kritérií...

celý článek