Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

25.03.2019

HOROMĚŘICE - Při severozápadní hranici hlavního města, konkrétně v těsném sousedství Prahy 6, leží, obklopena množstvím zeleně, obec Horoměřice. Nachází se v otevřené krajině, která se na jižní straně svažuje k údolí Šáreckého potoka, na východě je ohraničena údolím Vltavy, přímo z centra obce pak severovýchodním směrem vybíhají Kozí hřbety.

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

Jak zmiňují oficiální stránky obce, první zprávy o ní pocházejí z roku 1273, kdy byla v držení Strahovského kláštera. Dnes tvoří jádro Horoměřic hospodářský dvůr se zámečkem z 18. století, který do roku 1945 patřil Strahovskému klášteru, a několik zemědělských statků. Na ně navazuje venkovská zástavba z 19. a 20. století. Na mnoha místech obce, v níž žijí více než čtyři tisíce obyvatel, pak v současné době vyrůstají nejenom nové rodinné domky, ale i bytové domy.

S přírodou za humny a městem v zádech

Důvodů, proč Horoměřice přitahují pozornost zájemců o koupi nového bytu či výstavbu rodinného domu, je několik. K těm nejzásadnějším bezesporu patří velmi dobrá dostupnost obce jak prostředky Pražské integrované dopravy, tak osobním autem, fungující infrastruktura a dobrá občanská vybavenost. Najdete zde mateřskou školu, oba stupně školy základní, obchody, zdravotní středisko, lékárnu, poštu, restaurace i sportovní zařízení. Za zmínku jistě stojí i blízkost vyhlášeného pivovaru v nedalekých Úněticích.

Obec je navíc i oblíbeným cílem výletů a vycházek. Prochází zde řada značených turistických cest a také cykloturistických tras. Turistické značky vás zavedou do pražské Šárky, Lysolají a Suchdola, k usedlosti Gabrielka s jezdeckým klubem, k rokli zvané Housle, již zmíněným Kozím hřbetům, k rozcestí sv. Juliány, můžete dojít i k menhiru z doby keltské, jehož historie sahá do roku 300 př. n. l., do tuchoměřického lesa, na Holý vrch, do Roztok, Tichého údolí a přes sousední Statenice až na hrad Okoř. Prostě důvodů, proč bydlet v Horoměřicích, z nichž se do centra Prahy dostanete za zhruba půlhodinku, je mnoho. A každý si najde ten svůj.

 Pod taktovkou zkušeného developera

Jedním z nich může být skutečnost, že na Horoměřice zaměřila svoji pozornost developerská společnost Abbey. Ta je podepsána pod mnoha úspěšnými developerskými projekty.

Nové bydlení v sousedství Prahy nabízí společnost Abbey v projektu Višňovka

 Za všechny jmenujme například tři pražské, již dokončené a zcela vyprodané: Řepkové pole – rodinné domy Slivenec, Viladomy Na Vidouli a bytový dům Anděl Na Zatlance, dále pak jeden, jehož výstavba právě probíhá – Panská pole, rodinné domy v Přezleticích v okrese Praha-východ (na vizualizaci výše).

Projekt Višňovka Horoměřice (na vizualizaci v úvodu textu), který bude stát na rovinatém pozemku v intravilánu obce mezi ulicemi Karla IV., Husova a Žižkova, je tvořen šesticí nevysokých novostaveb s celkem 168 bytovými jednotkami. V každém z těchto domů, které nesou jednoduché označení A až F, vznikne přibližně 28 bytů ve velikostní kategorii 2+kk až 4+kk, jejichž výměra se pohybuje od 40 do 117 m2.

Byty jsou situovány do tří, respektive čtyř nadzemních podlaží, z nichž to čtvrté je ustupující. K naprosté většině z nich náleží balkon či prostorná terasa, případně vlastní předzahrádka, ke každému pak jedno podzemní garážové stání, výjimečně venkovní parkovací stání, a dále sklepní kóje. Elegantní šedo-bílé domy budou obklopeny množstvím upravené zeleně, čímž vhodně zapadnou do rázu lokality, v níž budou stát.

V současné době developer nabízí bytové jednotky z prvního objektu, domu A, a připravuje nabídku bytových jednotek z domu C. Výstavba projektu již byla zahájena. Prodej bytů co-exkluzivně zajišťují společnosti EREFIN cz s.r.o., HANEX GROUP s.r.o. a RSČS/Absoluta Real s.r.o.

Architektonický návrh projektu Višňovka Horoměřice pochází z ateliéru A8000, ten je podepsán i pod podobou bytového domu Tetínská, který v pražských Radlicích společnost Abbey dokončila na podzim roku 2018.

Komerční prezentace

Studenti představí vize první městské čtvrti, která vyrobí více než polovinu elektřiny pro své obyvatele

17.02.2020

V České republice vznikají vize první městské čtvrti, která si dokáže sama vyrobit více než polovinu roční spotřeby elektřiny pro zajištění potřeb obyvatel a zároveň umí šetrně hospodařit...

celý článek

V portfoliu Horizon bude v roce 2020 vznikat více než 1 000 bytů

05.02.2020

Developerská skupina Horizon plánuje letos upevnit své postavení na trhu rezidenčních nemovitostí. V průběhu roku bude mít ve výstavbě více než tisíc bytů v několika lokalitách, spustí prodeje...

celý článek

Na čtvrté fázi projektu Tulipa Třebešín zavlála glajcha

29.01.2020

Developerská společnost AFI Europe dokončila hrubou stavbu čtvrté a poslední etapy rezidenčního projektu Tulipa Třebešín v Praze 3. Ta zahrnuje čtrnáctipodlažní bytový dům „A“ se 155 byty ve velikostech od 1+kk...

celý článek

Crestyl zahájil stavbu nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského

27.01.2020

Skupina Crestyl zahájila v prosinci stavbu prvních dvou bytových domů Alfa a Beta, které jsou součástí nové pražské čtvrti Hagibor v sousedství stanice metra Želivského. V unikátním...

celý článek

Společnost UBM získala nový rezidenční projekt v Praze 5

23.01.2020

Společnost UBM Development Czechia koupila další rezidenční projekt, který vznikne v atraktivní části Prahy 5 v blízkosti metra Stodůlky pod názvem Arcus City. UBM zde postaví celkem 284 bytů a 26 rodinných domů....

celý článek

Skanska postaví 160 nových bytů. Koupila pozemek u metra Radlická

20.01.2020

Skanska Reality v Praze postaví 160 nových domovů. Nový rezidenční projekt vyroste podél ulice Radlická na pozemcích o celkové výměře přes 14 tisíc metrů čtverečních, které společnost koupila od...

celý článek