Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

A vítězem se stává ...

16.11.2018

Za účasti více než tří set osobností reprezentujících tuzemský realitní trh a související obory se ve středu 14. 11. odehrálo vyhlášení výsledků již 20. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit.

O nominaci na ocenění titulem Best of Realty - Nejlepší z realit 2018 se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu roku 2017, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Tradičně nejvíce nominovaných měla kategorie Rezidenční projekty, což odbornou porotu i letos vedlo k rozhodnutí rozdělit soutěžící na dvě skupiny, a to na projekty menšího rozsahu (do 50 jednotek) a rezidenční projekty s vyšším počtem jednotek (nad 51).

Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok přispěl k rozvoji architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Od letoška se tak touto cenou může pyšnit Obnovený výstavní pavilon A v Lounech. Svou cenu Award for Excellence udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž probíhá. Na galavečeru ocenění pro pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) převzal z rukou Zdenky Klapalové, prezidentky Asociace, Ondřej Boháč, ředitel IPR. Stejně jako vloni byla udělena i Cena čtenářů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici. Letos se držitelem tohoto ocenění stal projekt, který zlatem ocenila i odborná porota, a to v kategorii Větší rezidenční projekty. Z rukou zástupce hlavního mediálního partnera, společnosti Economia, ji převzali tvůrci projektu Luka Living.

Vítězové v kategorii rezidenčních projektů

V jubilejním ročníku soutěže se o titul pro rok 2018 ve své kategorii ucházelo 58 projektů, dvě desítky z nich bojovaly o prvenství v kategorii Rezidenční projekty. Tato kategorie byla, jak již bylo zmíněno, i letos rozdělena na podkategorii Menší rezidenční projekty a Větší rezidenční projekty.

Na stupních vítězů však mohly stanout v každé z kategorií pouze tři. I když je třeba připustit, že existují výjimky potvrzující pravidla. A na tuto výjimku letos došlo - soutěžící v kategorii rezidenčních projektů menšího rozsahu se dočkali překvapení: poprvé v historii soutěže totiž porota na jeden stupínek „poslala“ projekty dva - Vitality rezidenci developerské společnosti SATPO a U Pernikářky 7 developera JRD.

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Vitality Rezidence, Praha 5; SATPO; Schindler Seko Architekti  (na fotografii nahoře vlevo)

U Pernikářky 7, Praha 5; JRD Development; Podlipný Sladký architekti (na fotografii nahoře vpravo)

Pomyslnou stříbrnou medaili v kategorii Menších rezidenčních projektů získal projekt LakePark rezidence developerské společnosti EBM Partner (na fotografii níže).

A vítězem se stává ...

LakePark Residence, Staré Splavy; EBM Partner; Ing. arch. Petr Vacek, Ing. arch. Monika Čížková (EBM – Expert Building Management)

 Vítězem kategorie Menší rezidenční projekty se stal projekt Truhlárna developera T.E

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Truhlárna, Praha 6; developer: skupina T.E; architekt: under-construction architects

V kategorii Většch rezidenčních projektů získal prvenství projekt nájemního bydlení Luka Living developera Luka Residential. Autorem architektonického návrhu objektu stojícího v Praze 13 nad stanicí metra Luka byl ateliér  CAMA Architekti a Chapman Taylor.

     

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Druhá příčka v kategorii Větších rezidenčních projektů náležela Rezidenci Pod Skálou, kterou v Praze 8 vybudovala developerská společnost CODECO. PPod architektonickým návrhem je podepsán Ing. arch. Aleš Holman/EBM – Expert Building Management.                      

A vítězem se stává ...

Třetí místo v této kategorii odborná porota přiřkla rezidenčnímu projektu Botanica K 1, 2 v Praze 5, jehož developerem je Skanska Reality a architektem S. H. S architekti.

A vítězem se stává ...

Kompletní přehled výsledků 20. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit ve všech kategoriích najdete na webu soutěže.

Jana Hrabětová

Aalto Cibulka - rok před dokončením

12.12.2018

PRAHA 5 - Do fáze hrubé stavby postoupila výstavba projektu Aalto Cibulka, který v Košířích buduje finská developerská společnost YIT. Rezidenční projekt, vyrůstající na území...

celý článek

Eden Rožnov se již brzy začne zaplňovat obyvateli

07.12.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Již v průběhu února se do svých nových domovů vybudovaných v rámci první etapy projektu Eden Rožnov začnou stěhovat jejich obyvatelé. V rámci této etapy bylo vybudováno pět bytových...

celý článek

T.E vstupuje na brněnský trh s novými byty. A netroškaří ...

29.11.2018

BRNO - Rozsáhlé pozemky v městské části Brno – Starý Lískovec koupila developerská a stavební skupina T.E. Na nich plánuje vybudovat svůj doposud největší polyfunkční projekt, který bude zahrnovat...

celý článek

Festival dřeva a nářadí se představí na únorovém veletrhu STŘECHY PRAHA

29.11.2018

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. Jeho již 21. ročník proběhne ve dnech 7. až 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

celý článek

CRESCON uvádí: Rezidence Písková

22.11.2018

PRAHA 4 - V Pískové ulici v pražských Modřanech začne zanedlouho vyrůstat nový bytový dům nazvaný podle ulice, v níž bude stát - Rezidence Písková. Architektonický návrh projektu, který již...

celý článek

Skanska zahájila prodej bytů v Čertově vršku

21.11.2018

PRAHA 8 - Ve vilové čtvrti na jednom z libeňských kopců vyroste Čertův vršek - nový rezidenční projekt z dílny developerské společnosti Skanska Reality, pod jehož architektonickým návrhem je podepsán ateliér CASUA.

celý článek
Show debug