Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

A vítězem se stává ...

16.11.2018

Za účasti více než tří set osobností reprezentujících tuzemský realitní trh a související obory se ve středu 14. 11. odehrálo vyhlášení výsledků již 20. ročníku soutěže Best of Realty – Nejlepší z realit.

O nominaci na ocenění titulem Best of Realty - Nejlepší z realit 2018 se mohly ucházet stavby dokončené na území České republiky po 1. lednu roku 2017, a to v kategoriích Rezidenční projekty, Nová administrativní centra, Rekonstruované kanceláře, Obchodní centra, Hotely a Skladové a průmyslové areály. Tradičně nejvíce nominovaných měla kategorie Rezidenční projekty, což odbornou porotu i letos vedlo k rozhodnutí rozdělit soutěžící na dvě skupiny, a to na projekty menšího rozsahu (do 50 jednotek) a rezidenční projekty s vyšším počtem jednotek (nad 51).

Vedle toho získal Zvláštní cenu poroty projekt, který za uplynulý rok přispěl k rozvoji architektury a pozvedl kvalitu lokality, v níž se nachází. Od letoška se tak touto cenou může pyšnit Obnovený výstavní pavilon A v Lounech. Svou cenu Award for Excellence udělila i Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, pod jejíž odbornou záštitou soutěž probíhá. Na galavečeru ocenění pro pražské Centrum architektury a městského plánování (CAMP) převzal z rukou Zdenky Klapalové, prezidentky Asociace, Ondřej Boháč, ředitel IPR. Stejně jako vloni byla udělena i Cena čtenářů, kdy prostřednictvím hlasovací stránky mohli dát hlas nejlepšímu realitnímu projektu bez výběru kategorie i laici. Letos se držitelem tohoto ocenění stal projekt, který zlatem ocenila i odborná porota, a to v kategorii Větší rezidenční projekty. Z rukou zástupce hlavního mediálního partnera, společnosti Economia, ji převzali tvůrci projektu Luka Living.

Vítězové v kategorii rezidenčních projektů

V jubilejním ročníku soutěže se o titul pro rok 2018 ve své kategorii ucházelo 58 projektů, dvě desítky z nich bojovaly o prvenství v kategorii Rezidenční projekty. Tato kategorie byla, jak již bylo zmíněno, i letos rozdělena na podkategorii Menší rezidenční projekty a Větší rezidenční projekty.

Na stupních vítězů však mohly stanout v každé z kategorií pouze tři. I když je třeba připustit, že existují výjimky potvrzující pravidla. A na tuto výjimku letos došlo - soutěžící v kategorii rezidenčních projektů menšího rozsahu se dočkali překvapení: poprvé v historii soutěže totiž porota na jeden stupínek „poslala“ projekty dva - Vitality rezidenci developerské společnosti SATPO a U Pernikářky 7 developera JRD.

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Vitality Rezidence, Praha 5; SATPO; Schindler Seko Architekti  (na fotografii nahoře vlevo)

U Pernikářky 7, Praha 5; JRD Development; Podlipný Sladký architekti (na fotografii nahoře vpravo)

Pomyslnou stříbrnou medaili v kategorii Menších rezidenčních projektů získal projekt LakePark rezidence developerské společnosti EBM Partner (na fotografii níže).

A vítězem se stává ...

LakePark Residence, Staré Splavy; EBM Partner; Ing. arch. Petr Vacek, Ing. arch. Monika Čížková (EBM – Expert Building Management)

 Vítězem kategorie Menší rezidenční projekty se stal projekt Truhlárna developera T.E

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Truhlárna, Praha 6; developer: skupina T.E; architekt: under-construction architects

V kategorii Většch rezidenčních projektů získal prvenství projekt nájemního bydlení Luka Living developera Luka Residential. Autorem architektonického návrhu objektu stojícího v Praze 13 nad stanicí metra Luka byl ateliér  CAMA Architekti a Chapman Taylor.

     

A vítězem se stává ...A vítězem se stává ...

Druhá příčka v kategorii Větších rezidenčních projektů náležela Rezidenci Pod Skálou, kterou v Praze 8 vybudovala developerská společnost CODECO. PPod architektonickým návrhem je podepsán Ing. arch. Aleš Holman/EBM – Expert Building Management.                      

A vítězem se stává ...

Třetí místo v této kategorii odborná porota přiřkla rezidenčnímu projektu Botanica K 1, 2 v Praze 5, jehož developerem je Skanska Reality a architektem S. H. S architekti.

A vítězem se stává ...

Kompletní přehled výsledků 20. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit ve všech kategoriích najdete na webu soutěže.

Jana Hrabětová

Národní stavební centrum v Brně je po celý rok plné inspirace

20.02.2019

BRNO - Přesně za týden, konkrétně ve středu 27. února, začíná na brněnském výstavišti letošní Mezinárodní stavební veletrh. Potrvá do soboty 2. března, a pokud na něj...

celý článek

Crestyl spustil prodej bytů a řadových domů z druhé etapy projektu Berounská brána

14.02.2019

BEROUN - Vybudování 65 bytů, 12 dvojdomů a 7 řadových rodinných domů představuje druhá etapa Berounské brány, rezidenčního projektu, který ve středočeském Berouně realizuje developerská společnost Crestyl....

celý článek

Místo plyše budou mít Jihlavští své vlastní Benátky

12.02.2019

JIHLAVA - Až do roku 2000 sloužil průmyslový tovární komplex Alfatex svému výrobnímu účelu, a to tkaní a úpravě plyšů. Poté, co byla výroba zastavena, proměnil se v komplex poskytující...

celý článek

Výstavba rezidenčního komplexu Modřanský Háj spěje do finále

07.02.2019

PRAHA 4 - Kolaudaci infrastruktury pro závěrečnou fázi Modřanského Háje završila v těchto dnech developerská společnost Avestus Real Estate. Komunikace a veškeré sítě jsou tak nyní připraveny pro...

celý článek

Jinonický dvůr nabízí spojení historie se současností

06.02.2019

PRAHA 5 - Výstavbu první fáze Jinonického dvora, rezidenčního projektu, v němž se snoubí dávná historie s 21. stoletím, odstartovala počátkem roku developerská společnost V Invest.  V rámci...

celý článek

Trigema představila novinku v podobě online rezervace bytu

05.02.2019

PRAHA - Každý, kdo si bude chtít koupit nový byt, nebude už muset zařizovat všechny kroky osobně. Tedy alespoň ne v případě, že si bude chtít pořídit byt v projektu  nazvaném CHYTRÉ BYDLENÍ...

celý článek
Show debug