Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

02.03.2018

BRNO - Ve druhém čtvrtletí tohoto roku by měla být v brněnském Králově Poli, v místech bývalého brownfieldu po nevyužívané továrně na nábytek, odstartována výstavba druhé etapy bytového komplexu Ponavia rezidence. Ta představuje realizaci 110 nových bytů, jejichž prodej byl již zahájen.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

První etapa projektu Ponavia rezidence se mezi zájemci o koupi bytu setkala s velkým zájmem - všech 78 bytů, které nabízela, se prodalo již čtyři měsíce před dokončením projektu. Do hotové stavby se tak před rokem stěhovali všichni noví obyvatelé současně. 

Druhou etapu projektu navrhla architektonická kancelář a69 architekti, která je podepsána například pod pražskými projekty Central Park Praha či Modřanský háj a karlovarským souborem domů Triplex. Druhé etapě vepsali ve srovnání s prvním, již dokončeným rezidenčním domem, více přírodní vzhled. Sytě červené prvky nahradil dřevěný dekor a decentnější vzhled stavby podtrhují zaoblené linie, které se propisují do fasády i tvaru domu.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Osmipatrová budova je rozdělena na dva samostatné vstupy. V přízemí jsou obchodní prostory, na prostranství mezi dvěma budovami projektu se nachází pavilon, který počítá s přípravou pro restaurační nebo kavárenský provoz. „Myšlenka vytvořit menší prosklený pavilon, který bude spojnicí obou etap výstavby projektu, se zrodila při návštěvě českého pavilonu na výstavě Expo. Uvědomili jsme si, že pavilon může být nejenom spojnicí budov, ale zejména místem setkávání obyvatel obou etap projektu i sousedů z okolí,“ komentuje myšlenku Alexej Veselý, ředitel společnosti Trikaya. Součástí projektu je také pobytová zóna ve vnitrobloku se zelení a stromy. Pro provoz restaurace Trikaya v současnosti hledá partnera.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Ojedinělým prvkem druhé etapy projektu, jejíž dokončení je plánováno na počátek roku 2020, jsou townhousy, šestice řadových domů situovaných do vnitrobloku projektu. Třípodlažní domy mají vlastní garáž pro dvě auta, prostorné patro s obývacím pokojem a prosklenou stěnou vedoucí na zahrádku o sto metrech čtverečních. V druhém nadzemním podlaží těchto domů se nachází tři ložnice se dvěma koupelnami a šatnou. „V Brně se jedná o zcela exkluzivní typ nemovitosti, který poskytuje komfort novostavby rodinného domu v těsné blízkosti centra města, pouhých osm set metrů od Lužáneckého parku. V okolí obdobu takového bydlení lidé nenajdou,“ dodává Alexej Veselý.

Vedle Affinity vyroste Gemma

19.06.2018

PRAHA 4 - Celkem 51 nových bytů ve velikostní kategorii 1+kk až 5+kk nabízí Rezidence Gemma - nový bytový projekt developerské společnosti Skanska Reality, který začne na pražském Chodovci vyrůstat v závěru...

celý článek

V Rožnově vyrůstá Eden se stovkou nových bytů

18.06.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Za účasti developera, generálního dodavatele stavby a starosty města Rožnov pod Radhoštěm byl ve čtvrtek 14. června 2018 v lokalitě Písečná položen základní kámen nového obytného...

celý článek

V pražské Hradešínské ulici vyroste nová rezidence

13.06.2018

PRAHA 2 - Do jara roku 2019 vyroste v Hradešínské ulici na pražských Vinohradech nový bytový dům pojmenovaný podle místa, kde bude stát: Residence Hradešínská.

celý článek

Kde se dobře žije?

13.06.2018

Veřejně dostupná data z oblasti zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve 206 obcích s rozšířenou působností (ORP) porovnala a do žebříčku sestavila společnost Obce v datech. V první...

celý článek

top´rezidence expanduje z Prahy 6 na pětku

13.06.2018

Na top‘rezidenci Šárecké údolí, vybudovanou v klidné části Prahy 6, navazuje developerská společnost KKCG Real Estate svým dalším projektem nesoucím v názvu slovo top‘...

celý článek

Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech: ČERVEN 2018

11.06.2018

SOBOTA 23. 6. 2018: KARLOVY VARY, REZIDENCE MATTONIHO NÁBŘEŽÍ  

celý článek
Show debug