Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

02.03.2018

BRNO - Ve druhém čtvrtletí tohoto roku by měla být v brněnském Králově Poli, v místech bývalého brownfieldu po nevyužívané továrně na nábytek, odstartována výstavba druhé etapy bytového komplexu Ponavia rezidence. Ta představuje realizaci 110 nových bytů, jejichž prodej byl již zahájen.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

První etapa projektu Ponavia rezidence se mezi zájemci o koupi bytu setkala s velkým zájmem - všech 78 bytů, které nabízela, se prodalo již čtyři měsíce před dokončením projektu. Do hotové stavby se tak před rokem stěhovali všichni noví obyvatelé současně. 

Druhou etapu projektu navrhla architektonická kancelář a69 architekti, která je podepsána například pod pražskými projekty Central Park Praha či Modřanský háj a karlovarským souborem domů Triplex. Druhé etapě vepsali ve srovnání s prvním, již dokončeným rezidenčním domem, více přírodní vzhled. Sytě červené prvky nahradil dřevěný dekor a decentnější vzhled stavby podtrhují zaoblené linie, které se propisují do fasády i tvaru domu.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Osmipatrová budova je rozdělena na dva samostatné vstupy. V přízemí jsou obchodní prostory, na prostranství mezi dvěma budovami projektu se nachází pavilon, který počítá s přípravou pro restaurační nebo kavárenský provoz. „Myšlenka vytvořit menší prosklený pavilon, který bude spojnicí obou etap výstavby projektu, se zrodila při návštěvě českého pavilonu na výstavě Expo. Uvědomili jsme si, že pavilon může být nejenom spojnicí budov, ale zejména místem setkávání obyvatel obou etap projektu i sousedů z okolí,“ komentuje myšlenku Alexej Veselý, ředitel společnosti Trikaya. Součástí projektu je také pobytová zóna ve vnitrobloku se zelení a stromy. Pro provoz restaurace Trikaya v současnosti hledá partnera.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Ojedinělým prvkem druhé etapy projektu, jejíž dokončení je plánováno na počátek roku 2020, jsou townhousy, šestice řadových domů situovaných do vnitrobloku projektu. Třípodlažní domy mají vlastní garáž pro dvě auta, prostorné patro s obývacím pokojem a prosklenou stěnou vedoucí na zahrádku o sto metrech čtverečních. V druhém nadzemním podlaží těchto domů se nachází tři ložnice se dvěma koupelnami a šatnou. „V Brně se jedná o zcela exkluzivní typ nemovitosti, který poskytuje komfort novostavby rodinného domu v těsné blízkosti centra města, pouhých osm set metrů od Lužáneckého parku. V okolí obdobu takového bydlení lidé nenajdou,“ dodává Alexej Veselý.

Plzeňský Sylván se rozrůstá o další bytové domy

19.03.2018

PLZEŇ - Tři novostavby s více než 150 byty vyrůstají postupně ve třech etapách pod taktovkou developerské společnosti BC Real v lokalitě Sylván. Všechny tři domy jsou v současné době již ve výstavbě.

celý článek

Projekt Sámova 12 nabízí stylové bydlení na rozhraní Vršovic a Vinohrad

19.03.2018

PRAHA 2/10 - Projekt pojmenovaný podle ulice, na jejímž rohu bude stát, představila v těchto dnech realitní kancelář Lexxus Norton. V novostavbě, situované v sousedství Havlíčkových sadů na pomezí...

celý článek

V sousedství Riegrových sadů vyrůstá Rezidence Churchill

16.03.2018

PRAHA 2 - Koncem příštího roku bude v Italské ulici na pražských Vinohradech dokončena výstavba Rezidence Churchill.

celý článek

Seznamte se s návrhy na novou lávku mezi Karlínem a Holešovicemi

16.03.2018

PRAHA 8 - Všech 48 odevzdaných návrhů se představuje na výstavě uspořádané Institutem plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) ve zbrusu nově otevřené kavárně v areálu Kasáren Karlín....

celý článek

Ve svahu nad řekou Radbuzou roste bytový dům Papírnická

15.03.2018

PLZEŇ - Na klidném místě nad řekou, zhruba kilometr od náměstí Republiky, vzniká rezidenční projekt, který rozšířil nabídku nového bydlení v Plzni-Slovanech o 133 bytů. 

celý článek

Skupina T.E zahájila výstavbu projektu Bleriot

09.03.2018

PRAHA 9 - Více než 150 nových bytů v rezidenčním projektu Bleriot vybuduje v pražských Kbelích skupina T.E. Dokončení výstavby projektu, jehož součástí bude i velký soukromý park či dětské...

celý článek
Show debug