Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

02.03.2018

BRNO - Ve druhém čtvrtletí tohoto roku by měla být v brněnském Králově Poli, v místech bývalého brownfieldu po nevyužívané továrně na nábytek, odstartována výstavba druhé etapy bytového komplexu Ponavia rezidence. Ta představuje realizaci 110 nových bytů, jejichž prodej byl již zahájen.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

První etapa projektu Ponavia rezidence se mezi zájemci o koupi bytu setkala s velkým zájmem - všech 78 bytů, které nabízela, se prodalo již čtyři měsíce před dokončením projektu. Do hotové stavby se tak před rokem stěhovali všichni noví obyvatelé současně. 

Druhou etapu projektu navrhla architektonická kancelář a69 architekti, která je podepsána například pod pražskými projekty Central Park Praha či Modřanský háj a karlovarským souborem domů Triplex. Druhé etapě vepsali ve srovnání s prvním, již dokončeným rezidenčním domem, více přírodní vzhled. Sytě červené prvky nahradil dřevěný dekor a decentnější vzhled stavby podtrhují zaoblené linie, které se propisují do fasády i tvaru domu.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Osmipatrová budova je rozdělena na dva samostatné vstupy. V přízemí jsou obchodní prostory, na prostranství mezi dvěma budovami projektu se nachází pavilon, který počítá s přípravou pro restaurační nebo kavárenský provoz. „Myšlenka vytvořit menší prosklený pavilon, který bude spojnicí obou etap výstavby projektu, se zrodila při návštěvě českého pavilonu na výstavě Expo. Uvědomili jsme si, že pavilon může být nejenom spojnicí budov, ale zejména místem setkávání obyvatel obou etap projektu i sousedů z okolí,“ komentuje myšlenku Alexej Veselý, ředitel společnosti Trikaya. Součástí projektu je také pobytová zóna ve vnitrobloku se zelení a stromy. Pro provoz restaurace Trikaya v současnosti hledá partnera.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Ojedinělým prvkem druhé etapy projektu, jejíž dokončení je plánováno na počátek roku 2020, jsou townhousy, šestice řadových domů situovaných do vnitrobloku projektu. Třípodlažní domy mají vlastní garáž pro dvě auta, prostorné patro s obývacím pokojem a prosklenou stěnou vedoucí na zahrádku o sto metrech čtverečních. V druhém nadzemním podlaží těchto domů se nachází tři ložnice se dvěma koupelnami a šatnou. „V Brně se jedná o zcela exkluzivní typ nemovitosti, který poskytuje komfort novostavby rodinného domu v těsné blízkosti centra města, pouhých osm set metrů od Lužáneckého parku. V okolí obdobu takového bydlení lidé nenajdou,“ dodává Alexej Veselý.

Říjnové Dny otevřených dveří v developerských projektech

24.09.2018

BRNO - Ve čtvrtek 4. října proběhne v čase od 14 do 16 hodin Den otevřených dveří v  projektu Porta Resoluta, nabízejícím jak bytové jednotky, tak kanceláře a obchodní prostory. 

celý článek

Trigema zkolaudovala svůj první regionální projekt

21.09.2018

PLZEŇ - Do nového bytového domu, který vyrostl v Kollárově ulici, se tak budou moci brzy začít stěhovat jeho první obyvatelé. Z celkového počtu 82 bytů v současné době zbývá na prodej posledních 14...

celý článek

Hurá dovnitř? Aneb jiný pohled na architekturu kolem nás

18.09.2018

Již příští týden proběhne celorepublikový festival DEN ARCHITEKTURY. Mezi 28. zářím a 4. říjnem nabídne široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. V rámci akce Hurá...

celý článek

Na Černém Mostě roste Zelená Strana

12.09.2018

PRAHA 9 - Nejedná se však o enviromentálně zaměřenou politickou stranu, ale rezidenční projekt. Jeho přesný název je GREENSIDE a na pozemku podél Bryksovy ulice ho od poloviny letošního září buduje CANABA.

celý článek

Zářijové Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech

12.09.2018

BRNO + PRAŽSKÝ HLOUBĚTÍN, HOLEŠOVICE A STODŮLKY. Na těchto místech chystají developeři na letošní září Dny otevřených dveří ve svých rezidenčních projektech.  

celý článek

Podzimní nabídka společnosti Central Group přináší rozmanité bydlení napříč Prahou

11.09.2018

PRAHA - Javorová čtvrť v Horních Měcholupech, Pitkovické zahrady v Pitkovicích a Jižní výhledy ve Stodůlkách. To jsou názvy projektů, jejichž další etapy byly počátkem září dány do prodeje...

celý článek
Show debug