Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

02.03.2018

BRNO - Ve druhém čtvrtletí tohoto roku by měla být v brněnském Králově Poli, v místech bývalého brownfieldu po nevyužívané továrně na nábytek, odstartována výstavba druhé etapy bytového komplexu Ponavia rezidence. Ta představuje realizaci 110 nových bytů, jejichž prodej byl již zahájen.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

První etapa projektu Ponavia rezidence se mezi zájemci o koupi bytu setkala s velkým zájmem - všech 78 bytů, které nabízela, se prodalo již čtyři měsíce před dokončením projektu. Do hotové stavby se tak před rokem stěhovali všichni noví obyvatelé současně. 

Druhou etapu projektu navrhla architektonická kancelář a69 architekti, která je podepsána například pod pražskými projekty Central Park Praha či Modřanský háj a karlovarským souborem domů Triplex. Druhé etapě vepsali ve srovnání s prvním, již dokončeným rezidenčním domem, více přírodní vzhled. Sytě červené prvky nahradil dřevěný dekor a decentnější vzhled stavby podtrhují zaoblené linie, které se propisují do fasády i tvaru domu.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Osmipatrová budova je rozdělena na dva samostatné vstupy. V přízemí jsou obchodní prostory, na prostranství mezi dvěma budovami projektu se nachází pavilon, který počítá s přípravou pro restaurační nebo kavárenský provoz. „Myšlenka vytvořit menší prosklený pavilon, který bude spojnicí obou etap výstavby projektu, se zrodila při návštěvě českého pavilonu na výstavě Expo. Uvědomili jsme si, že pavilon může být nejenom spojnicí budov, ale zejména místem setkávání obyvatel obou etap projektu i sousedů z okolí,“ komentuje myšlenku Alexej Veselý, ředitel společnosti Trikaya. Součástí projektu je také pobytová zóna ve vnitrobloku se zelení a stromy. Pro provoz restaurace Trikaya v současnosti hledá partnera.

Obnova areálu bývalého brownfieldu v ulici U Červeného mlýna pokračuje další etapou

Ojedinělým prvkem druhé etapy projektu, jejíž dokončení je plánováno na počátek roku 2020, jsou townhousy, šestice řadových domů situovaných do vnitrobloku projektu. Třípodlažní domy mají vlastní garáž pro dvě auta, prostorné patro s obývacím pokojem a prosklenou stěnou vedoucí na zahrádku o sto metrech čtverečních. V druhém nadzemním podlaží těchto domů se nachází tři ložnice se dvěma koupelnami a šatnou. „V Brně se jedná o zcela exkluzivní typ nemovitosti, který poskytuje komfort novostavby rodinného domu v těsné blízkosti centra města, pouhých osm set metrů od Lužáneckého parku. V okolí obdobu takového bydlení lidé nenajdou,“ dodává Alexej Veselý.

Aalto Cibulka - rok před dokončením

12.12.2018

PRAHA 5 - Do fáze hrubé stavby postoupila výstavba projektu Aalto Cibulka, který v Košířích buduje finská developerská společnost YIT. Rezidenční projekt, vyrůstající na území...

celý článek

Eden Rožnov se již brzy začne zaplňovat obyvateli

07.12.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Již v průběhu února se do svých nových domovů vybudovaných v rámci první etapy projektu Eden Rožnov začnou stěhovat jejich obyvatelé. V rámci této etapy bylo vybudováno pět bytových...

celý článek

T.E vstupuje na brněnský trh s novými byty. A netroškaří ...

29.11.2018

BRNO - Rozsáhlé pozemky v městské části Brno – Starý Lískovec koupila developerská a stavební skupina T.E. Na nich plánuje vybudovat svůj doposud největší polyfunkční projekt, který bude zahrnovat...

celý článek

Festival dřeva a nářadí se představí na únorovém veletrhu STŘECHY PRAHA

29.11.2018

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. Jeho již 21. ročník proběhne ve dnech 7. až 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

celý článek

CRESCON uvádí: Rezidence Písková

22.11.2018

PRAHA 4 - V Pískové ulici v pražských Modřanech začne zanedlouho vyrůstat nový bytový dům nazvaný podle ulice, v níž bude stát - Rezidence Písková. Architektonický návrh projektu, který již...

celý článek

Skanska zahájila prodej bytů v Čertově vršku

21.11.2018

PRAHA 8 - Ve vilové čtvrti na jednom z libeňských kopců vyroste Čertův vršek - nový rezidenční projekt z dílny developerské společnosti Skanska Reality, pod jehož architektonickým návrhem je podepsán ateliér CASUA.

celý článek
Show debug