Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Jilská 2, pražský palác nesoucí stopy Mikoláše Alše i Franze Kafky, soutěží o cenu CIJ Awards

13.11.2017

Jeden z nejkrásnějších pražských neorenesančních domů, palác v Jilské ulici číslo 2 stojící na Starém Městě pražském, prošel citlivou rekonstrukcí, díky níž nabídl moderní bydlení těm, které zajímá historie a kultura staré Prahy a zároveň si cení klidu a pohodlí.

Jilská 2, pražský palác nesoucí stopy Mikoláše Alše i Franze Kafky, soutěží o cenu CIJ Awards

Rekonstrukce, pod níž je podepsána společnost Coast Capital Partners, se povedla natolik, že byla v kategorii Best Residential Development & Developer nominována do soutěže o cenu CIJ Awards (ocenění časopisu Construction & Investment Journal pro komerční nemovitosti).

Obnova paláce, v němž se nachází třináct bytů včetně exkluzivního apartmánu o rozloze více než 400 metrů čtverečních, který byl prodán za rekordních 105 milionů korun, probíhala pod záštitou a bedlivým dohledem památkářů. 

Společnost Coast Capital Partners se na rekonstrukce ojedinělých budov v Praze specializuje, všechny projekty řeší velice citlivě a dokáže harmonicky spojit nejmodernější technologie s ruční řemeslnou prací na špičkové úrovni. Během rekonstrukce domu v Jilské 2 se dokonce podařilo odkrýt historicky cenné fresky ukryté pod štukou ve společných prostorách nemovitosti. „Objevili jsme krásné barevnéornamenty, které se investor rozhodl odkrýt a zakonzervovat. Ornamenty odrážejí význam, který dávali naši předci společným prostorům v rezidenčních domech. Tyto fresky dnes znovu zdobí interiér domu a ukazují na jeho původní estetiku,“ říká architekt Pantelis Larcou.

Jilská 2, pražský palác nesoucí stopy Mikoláše Alše i Franze Kafky, soutěží o cenu CIJ Awards

„Naší snahou bylo oživit krásu a bohatství, které tento jedinečný dům ukrýval po desítky let. Přáli jsme si také, abychom rekonstrukcí podpořili návrat obyvatel do centra Prahy, z něhož se poslední roky pozvolna vytrácí běžný život. A to je obrovská škoda. Život v centru dovoluje obyvatelům mít všechny krásy Prahy doslova na dosah ruky,” přibližuje cíl společnosti Daniel Aasvel, spolumajitel Coast Capital Partners. 

Nespornou výhodou paláce je bezesporu i fakt, že majitelé bytů mohou využít podzemní parkovací místa ve speciálních kójích ovládaných elektronickým systémem. Přízemí budovy navíc nabídne několik set metrů čtverečních plochy pro komerční využití, které budou obsazeny na jaře roku 2018.

Poslední měsíce před dokončením patřily kompletní rekonstrukci vnitrobloku paláce, ve kterém se podařilo vytvořit dvůr s květinami a stromem. Za svou podobu vděčí známému ateliéru zahradní architektury Flera. „Pracovali jsme se žulou, a to jak v dlažbě, tak v obkladech na schodech. Na květináčích jsme použili kovové prvky, kovové zábradlí navazuje na historický ráz budovy,” vysvětluje záměr Ferdinand Leffler, majitel ateliéru Flera.Vzhledem k poloze dvora zde byly vysazeny stínomilné rostliny, uprostřed stojí habr, spodní terasu pak na podzim působivě zbarvuje brslen. Ve Fleře mysleli i na trvale udržitelný rozvoj, takže se rozhodli sbírat dešťovou vodu a odvádět ji z plochy pro další využití. “Díky tomu se nám podařilo vytvořit opravdu zajímavý efekt levitujících kamenných lavic, jejichž spodní konstrukce z tahokovu je propletená břečťanem. Všechny lavice jsou podsvětlené LED páskami. Večerní atmosféra o to efektnější,“ dodává Leffler. 

Dějiny paláce Jilská 2 jsou opravdu dlouhé a bohaté, sahají až do 15. století. Významný novorenesanční architekt Antonín Wiehl, který si dům koncem 19. století stavěl původně pro sebe, využil fragmenty gotického ostění portálu a vsadil ho do dvorní fasády, na nároží palác zdobí medailon z 16. století zobrazující renesanční dámu Kateřinu z Lokšan. Ve třetím patře výzdobu paláce doplňují figurální sgrafita podle slavného českého malíře Mikoláše Alše. Palác Jilská 2 je ovšem proslulý i díky jednomu svému nájemníkovi. Ve třetím patřetotiž léta bydlel pražský spisovatel, novinář a překladatel Max Brod a v tomto bytě se jeho přítel a známý spisovatel Franz Kafka seznámil se svojí snoubenkou Felice Bauerovou.

Říjnové Dny otevřených dveří v developerských projektech

24.09.2018

BRNO - Ve čtvrtek 4. října proběhne v čase od 14 do 16 hodin Den otevřených dveří v  projektu Porta Resoluta, nabízejícím jak bytové jednotky, tak kanceláře a obchodní prostory. 

celý článek

Trigema zkolaudovala svůj první regionální projekt

21.09.2018

PLZEŇ - Do nového bytového domu, který vyrostl v Kollárově ulici, se tak budou moci brzy začít stěhovat jeho první obyvatelé. Z celkového počtu 82 bytů v současné době zbývá na prodej posledních 14...

celý článek

Hurá dovnitř? Aneb jiný pohled na architekturu kolem nás

18.09.2018

Již příští týden proběhne celorepublikový festival DEN ARCHITEKTURY. Mezi 28. zářím a 4. říjnem nabídne široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. V rámci akce Hurá...

celý článek

Na Černém Mostě roste Zelená Strana

12.09.2018

PRAHA 9 - Nejedná se však o enviromentálně zaměřenou politickou stranu, ale rezidenční projekt. Jeho přesný název je GREENSIDE a na pozemku podél Bryksovy ulice ho od poloviny letošního září buduje CANABA.

celý článek

Zářijové Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech

12.09.2018

BRNO + PRAŽSKÝ HLOUBĚTÍN, HOLEŠOVICE A STODŮLKY. Na těchto místech chystají developeři na letošní září Dny otevřených dveří ve svých rezidenčních projektech.  

celý článek

Podzimní nabídka společnosti Central Group přináší rozmanité bydlení napříč Prahou

11.09.2018

PRAHA - Javorová čtvrť v Horních Měcholupech, Pitkovické zahrady v Pitkovicích a Jižní výhledy ve Stodůlkách. To jsou názvy projektů, jejichž další etapy byly počátkem září dány do prodeje...

celý článek
Show debug