Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Skanska Property oslavila dvacet let působení na českém realitním trhu

11.11.2017

V prvních letech svého působení se Skanska Property věnovala projektům ve třech segmentech komerčních nemovitostí: maloobchodním (retail parky v Praze na Černém Mostě a v Čestlicích), industriálním (R6 Logistics Park) a kancelářském (Bredovský dvůr a Budějovická alej). Postupně se však začala specializovat pouze na administrativní budovy. K dnešnímu dni na tuzemský trh uvedla celkem 84 000 m2 kanceláří v sedmi pražských projektech a 11 700 m2 administrativních prostor v ostravském projektu Nordica Ostrava.      

V současné době jsme jedním z nejaktivnějších developerů působících na pražském realitním trhu. Připravujeme více než sto tisíc metrů čtverečních nových administrativních prostor ve vyhledávaných lokalitách: Praze 4, Praze 8 a Praze 7. Těší nás, že můžeme přispět zejména k rozvoji Prahy 7, kde naše dva projekty Visionary a Port7 výrazně promění oblast kolem Nádraží Holešovice a vytvoří nové jádro této městské části. Chceme přispět k tomu, aby Holešovice zažily stejný vzestup jako Karlín, a zájem firem o naše projekty v této oblasti naši volbu potvrzují,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property. 

Skanska Property je uznávaným developerem komerčních nemovitostí, které jsou oceňovány jak nájemci, tak investory. Inovuje svoje budovy nejen po stránce stavebně-technické, ale i z hlediska kvality vnitřního prostředí a poskytovaných služeb. Všechny tuzemské administrativní budovy Skanska Property mají od roku 2012 environmentální certifikát LEED. Poslední dokončený projekt Five (na fotografii níže) získal historicky nejvyšší bodové hodnocení udělené v České republice v oblasti spekulativního developmentu. Nemovitosti jsou navrhovány v systému BIM jako maximálně efektivní a systém sleduje také efektivitu samotné výstavby a následného provozu. 

“Pro institucionální investory je spolupráce se Skanska sázkou na jistotu. Jistotu ve spolehlivosti, jistotu  kvalitního technického provedení stavby, inovativního přístupu při řešení nájemních prostor a vytváření kvalitního pracovního prostředí, oceňujeme s ohledem na naši zkušenost,” říká Tomáš Fiala, ředitel společnosti INVESCO Real Estate.

Kanceláře Skanska Property poskytují oceňované pracovní prostředí a díky vlastní mobilní aplikaci nabízejí řadu služeb přímo v areálu či nejbližším okolí: restaurace, čistírna, půjčovna elektromobilů a kol, fitness či školka. Skanska Property pro svůj projekt Visionary v Praze 7 usiluje o získání certifikátu WELL, který posuzuje soft faktory, k nimž patří například přístup k přirozenému osvětlení, kvalita vzduchu, dostatek pitné vody, pohodlí zaměstnanců a jejich psychická pohoda.  

„Za tři roky působení v Praze zaznamenalo MSD IT trvalý růst a dnes se jeho tým skládá z více než 700 profesionálů. Pilotní projekt našeho globálního IT hubu jsme umístili v roce 2014 do nově postavené budovy Riverview developerské společnosti Skanska Property. V návaznosti na rapidní expanzi jsme potřebovali během krátké doby další stejně kvalitní prostory. Našli jsme je v budově Five, od stejného developera, kde jsme vytvořili jedno z nejmodernějších pracovišť v České republice," říká Richard Branton, viceprezident MSD a CTO. „Koncept budov stavěných společností Skanska Property je plně v souladu s filozofií a potřebami společnosti MSD. Na pražském Smíchově jsme si proto pronajali v průběhu dvou let dvě jejich budovy. Těší nás, že se můžeme podílet na dalším rozvoji této dříve čistě průmyslové čtvrti,“ dodává Richard Branton.

V den oslavy 20. výročí vstupu na český realitní trh spustila Skanska Property ve spolupráci s kreativní skupinou FirstFloor nový mediální projekt #MORETHANOFFICE. Jeho součástí je online blog Morethanoffice a 52stránkový magazín.

Skanska Property oslavila dvacet let působení na českém realitním trhu

Projekt Five, soutěžící v kategorii Nová administrativní centra, ocenila i odborná porota 19. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit

Říjnové Dny otevřených dveří v developerských projektech

24.09.2018

BRNO - Ve čtvrtek 4. října proběhne v čase od 14 do 16 hodin Den otevřených dveří v  projektu Porta Resoluta, nabízejícím jak bytové jednotky, tak kanceláře a obchodní prostory. 

celý článek

Trigema zkolaudovala svůj první regionální projekt

21.09.2018

PLZEŇ - Do nového bytového domu, který vyrostl v Kollárově ulici, se tak budou moci brzy začít stěhovat jeho první obyvatelé. Z celkového počtu 82 bytů v současné době zbývá na prodej posledních 14...

celý článek

Hurá dovnitř? Aneb jiný pohled na architekturu kolem nás

18.09.2018

Již příští týden proběhne celorepublikový festival DEN ARCHITEKTURY. Mezi 28. zářím a 4. říjnem nabídne široké veřejnosti nový pohled na architekturu kolem nás. V rámci akce Hurá...

celý článek

Na Černém Mostě roste Zelená Strana

12.09.2018

PRAHA 9 - Nejedná se však o enviromentálně zaměřenou politickou stranu, ale rezidenční projekt. Jeho přesný název je GREENSIDE a na pozemku podél Bryksovy ulice ho od poloviny letošního září buduje CANABA.

celý článek

Zářijové Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech

12.09.2018

BRNO + PRAŽSKÝ HLOUBĚTÍN, HOLEŠOVICE A STODŮLKY. Na těchto místech chystají developeři na letošní září Dny otevřených dveří ve svých rezidenčních projektech.  

celý článek

Podzimní nabídka společnosti Central Group přináší rozmanité bydlení napříč Prahou

11.09.2018

PRAHA - Javorová čtvrť v Horních Měcholupech, Pitkovické zahrady v Pitkovicích a Jižní výhledy ve Stodůlkách. To jsou názvy projektů, jejichž další etapy byly počátkem září dány do prodeje...

celý článek
Show debug