Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Skanska Property oslavila dvacet let působení na českém realitním trhu

11.11.2017

V prvních letech svého působení se Skanska Property věnovala projektům ve třech segmentech komerčních nemovitostí: maloobchodním (retail parky v Praze na Černém Mostě a v Čestlicích), industriálním (R6 Logistics Park) a kancelářském (Bredovský dvůr a Budějovická alej). Postupně se však začala specializovat pouze na administrativní budovy. K dnešnímu dni na tuzemský trh uvedla celkem 84 000 m2 kanceláří v sedmi pražských projektech a 11 700 m2 administrativních prostor v ostravském projektu Nordica Ostrava.      

V současné době jsme jedním z nejaktivnějších developerů působících na pražském realitním trhu. Připravujeme více než sto tisíc metrů čtverečních nových administrativních prostor ve vyhledávaných lokalitách: Praze 4, Praze 8 a Praze 7. Těší nás, že můžeme přispět zejména k rozvoji Prahy 7, kde naše dva projekty Visionary a Port7 výrazně promění oblast kolem Nádraží Holešovice a vytvoří nové jádro této městské části. Chceme přispět k tomu, aby Holešovice zažily stejný vzestup jako Karlín, a zájem firem o naše projekty v této oblasti naši volbu potvrzují,“ říká Marie Passburg, ředitelka Skanska Property. 

Skanska Property je uznávaným developerem komerčních nemovitostí, které jsou oceňovány jak nájemci, tak investory. Inovuje svoje budovy nejen po stránce stavebně-technické, ale i z hlediska kvality vnitřního prostředí a poskytovaných služeb. Všechny tuzemské administrativní budovy Skanska Property mají od roku 2012 environmentální certifikát LEED. Poslední dokončený projekt Five (na fotografii níže) získal historicky nejvyšší bodové hodnocení udělené v České republice v oblasti spekulativního developmentu. Nemovitosti jsou navrhovány v systému BIM jako maximálně efektivní a systém sleduje také efektivitu samotné výstavby a následného provozu. 

“Pro institucionální investory je spolupráce se Skanska sázkou na jistotu. Jistotu ve spolehlivosti, jistotu  kvalitního technického provedení stavby, inovativního přístupu při řešení nájemních prostor a vytváření kvalitního pracovního prostředí, oceňujeme s ohledem na naši zkušenost,” říká Tomáš Fiala, ředitel společnosti INVESCO Real Estate.

Kanceláře Skanska Property poskytují oceňované pracovní prostředí a díky vlastní mobilní aplikaci nabízejí řadu služeb přímo v areálu či nejbližším okolí: restaurace, čistírna, půjčovna elektromobilů a kol, fitness či školka. Skanska Property pro svůj projekt Visionary v Praze 7 usiluje o získání certifikátu WELL, který posuzuje soft faktory, k nimž patří například přístup k přirozenému osvětlení, kvalita vzduchu, dostatek pitné vody, pohodlí zaměstnanců a jejich psychická pohoda.  

„Za tři roky působení v Praze zaznamenalo MSD IT trvalý růst a dnes se jeho tým skládá z více než 700 profesionálů. Pilotní projekt našeho globálního IT hubu jsme umístili v roce 2014 do nově postavené budovy Riverview developerské společnosti Skanska Property. V návaznosti na rapidní expanzi jsme potřebovali během krátké doby další stejně kvalitní prostory. Našli jsme je v budově Five, od stejného developera, kde jsme vytvořili jedno z nejmodernějších pracovišť v České republice," říká Richard Branton, viceprezident MSD a CTO. „Koncept budov stavěných společností Skanska Property je plně v souladu s filozofií a potřebami společnosti MSD. Na pražském Smíchově jsme si proto pronajali v průběhu dvou let dvě jejich budovy. Těší nás, že se můžeme podílet na dalším rozvoji této dříve čistě průmyslové čtvrti,“ dodává Richard Branton.

V den oslavy 20. výročí vstupu na český realitní trh spustila Skanska Property ve spolupráci s kreativní skupinou FirstFloor nový mediální projekt #MORETHANOFFICE. Jeho součástí je online blog Morethanoffice a 52stránkový magazín.

Skanska Property oslavila dvacet let působení na českém realitním trhu

Projekt Five, soutěžící v kategorii Nová administrativní centra, ocenila i odborná porota 19. ročníku soutěže Best of Realty - Nejlepší z realit

Vedle Affinity vyroste Gemma

19.06.2018

PRAHA 4 - Celkem 51 nových bytů ve velikostní kategorii 1+kk až 5+kk nabízí Rezidence Gemma - nový bytový projekt developerské společnosti Skanska Reality, který začne na pražském Chodovci vyrůstat v závěru...

celý článek

V Rožnově vyrůstá Eden se stovkou nových bytů

18.06.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Za účasti developera, generálního dodavatele stavby a starosty města Rožnov pod Radhoštěm byl ve čtvrtek 14. června 2018 v lokalitě Písečná položen základní kámen nového obytného...

celý článek

V pražské Hradešínské ulici vyroste nová rezidence

13.06.2018

PRAHA 2 - Do jara roku 2019 vyroste v Hradešínské ulici na pražských Vinohradech nový bytový dům pojmenovaný podle místa, kde bude stát: Residence Hradešínská.

celý článek

Kde se dobře žije?

13.06.2018

Veřejně dostupná data z oblasti zdraví, materiálních podmínek a vztahů mezi lidmi ve 206 obcích s rozšířenou působností (ORP) porovnala a do žebříčku sestavila společnost Obce v datech. V první...

celý článek

top´rezidence expanduje z Prahy 6 na pětku

13.06.2018

Na top‘rezidenci Šárecké údolí, vybudovanou v klidné části Prahy 6, navazuje developerská společnost KKCG Real Estate svým dalším projektem nesoucím v názvu slovo top‘...

celý článek

Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech: ČERVEN 2018

11.06.2018

SOBOTA 23. 6. 2018: KARLOVY VARY, REZIDENCE MATTONIHO NÁBŘEŽÍ  

celý článek
Show debug