Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Smíchov City Sever - I. etapa

První fáze výstavby Smíchov City, která nabídne výrazně převažující podíl bydlení, začala v dubnu 2020 v severní části projektu. Tato lukrativní lokalita nabídne na 55 tisících m² byty, kanceláře a funkční parter s rozvíjejícím se množstvím služeb, restaurací a obchodů včetně supermarketu. U náměstí Na Knížecí vyrostou dva typické městské domovní bloky s 400 byty, 8 000 m² administrativních ploch a cca 6 300 m² obchodních ploch.

195 bytových jednotek v prvním bloku SM2 je v prodeji od jara 2020. Byty jsou chytře navrženy tak, aby si podle svých preferencí a možností mohl vybrat opravdu každý - od malých bytů 1+kk až po velké byty s dispozicemi kategorie 5+kk s nádhernými výhledy na Prahu. Samozřejmostí jsou i dostatečné prostory pro parkování, technické zázemí a sklepní kóje. Byty jsou vždy situovány od druhého nadzemního podlaží. V posledním podlaží jsou pak situované ty nejexkluzivnější byty, z nichž některé nabízí výhledy na Vyšehrad, některé mají střešní altány s navazujícími terasami přístupné z obývacích pokojů. Byty ve druhém, čistě rezidenčním bloku SM3 pak budou zčásti k pronájmu.

V městské struktuře Smíchova je bytový dům SM2 situován mezi ulicemi Za Ženskými domovy, Nádražní, Na Valentince a budoucí pěší zónou. Tvar bloku vychází z urbanistického řešení, které pro celou lokalitu připravil renomovaný ateliér A69 – architekti. V sousedství domu vznikne v rámci této I. etapy projektu na severu administrativní budova Na Knížecí SM1, na západě bude sousedem bytový dům SM3, jenž bude tvořit obdobně jako SM1 a SM2 ucelený městský blok. V dalších etapách vznikne z jihu a západu další zástavba převážně bytových domů, které ctí individualitu. Vnitroblok je řešen jako uzavřený vnitřní park, který bude přístupný pouze majitelům bytů. V parku budou vysazeny mimo jiné stromy, které budou zajišťovat příjemné prostředí i v horkých dnech.

O podobu Smíchov City–Sever a design jednotlivých domů se postarala uznávaná studia, která zvítězila v nezávislé mezinárodní architektonické soutěži. Autorem urbanismu a nárožní administrativní budovy Na Knížecí je studio A69 – architekti. Budoucí rezidenti budou bydlet v domech navržených architektonickými studii Kuba & Pilař architekti, Haascookzemmrich STUDIO 2050, Chalupa architekti, LÁBUS AA – Architektonický, D3A nebo Projektil.

Přípravy a projektování Smíchov City trvaly patnáct let a významně se do nich svými podněty v rámci participace zapojila i veřejnost.

Dokončení první fáze Smíchov City–Sever je naplánováno na rok 2022.

-------------------

Nové byty Praha 5

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 5
Město/městská část/obec:
Praha 5, Smíchov
Ulice:
Na Knížecí
PSČ:
150 00
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
195 bytů 1+kk až 5+kk
Celkový počet NP:
6
Celkový počet PP:
3
Výtah:
Ano

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
V průběhu roku 2022
Nastěhování:
V průběhu roku 2022

Dotaz prodejci