Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

18.06.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Za účasti developera, generálního dodavatele stavby a starosty města Rožnov pod Radhoštěm byl ve čtvrtek 14. června 2018 v lokalitě Písečná položen základní kámen nového obytného rezortu Eden Rožnov. 

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

"Projekt vyrůstá v části města, která se může pochlubit bezprostředním sousedstvím přírody a Beskyd, krásným výhledem na Radhošť i město a výbornou občanskou a dopravní vybaveností," říká Pavel Janků, jednatel společnosti CON CS s.r.o., která je developerem a generálním dodavatelem projektu.

Výstavba projektu, v rámci něhož bude vybudováno 97 bytových jednotek, je rozdělena na dvě části. Dokončení první fáze, která představuje realizaci pěti bytových komplexů o třech, respektive čtyřech podlažích, je plánováno na leden příštího roku. Druhá část Edenu bude hotova v závěru roku 2019 a nabídne deset bytových komplexů; i ty vyrostou do výšky třech až čtyřech podlaží. Zájemci o bydlení v klidné části města si mohou vybírat z bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk, kdy ke každému bytů náleží buď balkon, nebo venkovní či střešní terasa.

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

Položení základního kamene: zleva Pavel Janků, Radim Holiš a Jiří Jabůrek (Studio Acht)

 

„Projekt zástavby Eden vychází z platného územního plánu a navazuje na územní studii „Písečný“ z roku 2016. Vzhledem k výjimečným krajinným hodnotám lokality nepřetěžuje území maximalistickým vytěžením prodejních ploch. V přiměřeně vhodné urbanistické i architektonické formě je patrná snaha o vytvoření přirozeného krajinného rázu, v pozvolné návaznosti na stávající panelovou výstavbu sídliště. Toto zmírnění tvrdé hrany současné hranice města, s volnými vhledy do krajiny, obnovuje konkrétní pocit klasických „humen“, historicky charakteristického prvku sídelních útvarů této velikosti. Neznamená to však, že zvolená urbánní forma je formou bezbřeze rozvolněnou až individuálně liberální. Dopravní struktura je navržena efektivně a přirozeně využívá nabídky vrstevnic. V logice terénu a širších souvislostech krajinných jsou propojena komorná soudomí architektonických typů,“ přibližuje koncepci projektu Václav Hlaváček z architektonické a projekční kanceláře Studio Acht.

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

V současné době jsou všechny byty z první fáze (na vizualizaci výše) již prodány.

Z Pražských stavebních předpisů zmizí norma na proslunění bytů

18.07.2018

PRAHA - „Požadavek na oslunění bránil často rozumné míře a intenzitě zástavby městského charakteru; oslunění nelze zaměňovat za osvětlení, což je standard, který brání tvorbě nějakých...

celý článek

T.E promění část brownfieldu na Jarově v polyfunkční areál

17.07.2018

PRAHA 3 - Jeden z pozemků, který se nachází na rozlehlém území starého stavebního dvora u křižovatky Jarov, zakoupila společnost T.E Development. Na jeho místě plánuje vybudovat moderní areál s byty,...

celý článek

Letní Dny otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech

13.07.2018

PRAHA 5 - Na prohlídku nového bydlení či komerčních prostor z produkce developerské společnosti SATPO můžete zajít koncem července, respektive počátkem srpna. Na vaši návštěvu budou připraveny dokončené...

celý článek

Rezidence White Garden směřuje ke kolaudaci

12.07.2018

PRAHA 5 - Posledních sedm bytových jednotek zbývá na prodej v Rezidenci White Garden, bytovém projektu, který je tvořen dvěma objekty - zrekonstruovanou secesní budovou a novostavbou.

celý článek

Nové bydlení v Liberci nabízí komorní viladům v sousedství nového volnočasového parku

11.07.2018

LIBEREC - U parku. Takto výstižně se jmenuje rezidenční projekt o dvanácti bytových jednotkách, který na počátku letošního léta rozšířil nabídku nového bydlení v městě pod...

celý článek

Personálie: Skupina T.E obsadila vedoucí pozice týmu obchodu a developmentu

10.07.2018

Na pozici vedoucího pro development přijala Jiřího Hovorku, novým vedoucím obchodního oddělení se stal Marek Makový. Oba zužitkují své dlouholeté zkušenosti z oblasti realit a bytové výstavby.  

celý článek
Show debug