Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

18.06.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Za účasti developera, generálního dodavatele stavby a starosty města Rožnov pod Radhoštěm byl ve čtvrtek 14. června 2018 v lokalitě Písečná položen základní kámen nového obytného rezortu Eden Rožnov. 

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

"Projekt vyrůstá v části města, která se může pochlubit bezprostředním sousedstvím přírody a Beskyd, krásným výhledem na Radhošť i město a výbornou občanskou a dopravní vybaveností," říká Pavel Janků, jednatel společnosti CON CS s.r.o., která je developerem a generálním dodavatelem projektu.

Výstavba projektu, v rámci něhož bude vybudováno 97 bytových jednotek, je rozdělena na dvě části. Dokončení první fáze, která představuje realizaci pěti bytových komplexů o třech, respektive čtyřech podlažích, je plánováno na leden příštího roku. Druhá část Edenu bude hotova v závěru roku 2019 a nabídne deset bytových komplexů; i ty vyrostou do výšky třech až čtyřech podlaží. Zájemci o bydlení v klidné části města si mohou vybírat z bytů o dispozicích 1+kk až 4+kk, kdy ke každému bytů náleží buď balkon, nebo venkovní či střešní terasa.

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

Položení základního kamene: zleva Pavel Janků, Radim Holiš a Jiří Jabůrek (Studio Acht)

„Projekt zástavby Eden vychází z platného územního plánu a navazuje na územní studii „Písečný“ z roku 2016. Vzhledem k výjimečným krajinným hodnotám lokality nepřetěžuje území maximalistickým vytěžením prodejních ploch. V přiměřeně vhodné urbanistické i architektonické formě je patrná snaha o vytvoření přirozeného krajinného rázu, v pozvolné návaznosti na stávající panelovou výstavbu sídliště. Toto zmírnění tvrdé hrany současné hranice města, s volnými vhledy do krajiny, obnovuje konkrétní pocit klasických „humen“, historicky charakteristického prvku sídelních útvarů této velikosti. Neznamená to však, že zvolená urbánní forma je formou bezbřeze rozvolněnou až individuálně liberální. Dopravní struktura je navržena efektivně a přirozeně využívá nabídky vrstevnic. V logice terénu a širších souvislostech krajinných jsou propojena komorná soudomí architektonických typů,“ přibližuje koncepci projektu Václav Hlaváček z architektonické a projekční kanceláře Studio Acht.

V Rožnově vzniká Eden se stovkou nových bytů

V současné době jsou všechny byty z první fáze (na vizualizaci výše) již prodány.

Aalto Cibulka - rok před dokončením

12.12.2018

PRAHA 5 - Do fáze hrubé stavby postoupila výstavba projektu Aalto Cibulka, který v Košířích buduje finská developerská společnost YIT. Rezidenční projekt, vyrůstající na území...

celý článek

Eden Rožnov se již brzy začne zaplňovat obyvateli

07.12.2018

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Již v průběhu února se do svých nových domovů vybudovaných v rámci první etapy projektu Eden Rožnov začnou stěhovat jejich obyvatelé. V rámci této etapy bylo vybudováno pět bytových...

celý článek

T.E vstupuje na brněnský trh s novými byty. A netroškaří ...

29.11.2018

BRNO - Rozsáhlé pozemky v městské části Brno – Starý Lískovec koupila developerská a stavební skupina T.E. Na nich plánuje vybudovat svůj doposud největší polyfunkční projekt, který bude zahrnovat...

celý článek

Festival dřeva a nářadí se představí na únorovém veletrhu STŘECHY PRAHA

29.11.2018

Největší veletrh pro střechy, řemeslo, dřevo a úspory energií STŘECHY PRAHA vstupuje do třetího desetiletí své existence. Jeho již 21. ročník proběhne ve dnech 7. až 9. 2. 2019 v PVA EXPO PRAHA Letňany.

celý článek

CRESCON uvádí: Rezidence Písková

22.11.2018

PRAHA 4 - V Pískové ulici v pražských Modřanech začne zanedlouho vyrůstat nový bytový dům nazvaný podle ulice, v níž bude stát - Rezidence Písková. Architektonický návrh projektu, který již...

celý článek

Skanska zahájila prodej bytů v Čertově vršku

21.11.2018

PRAHA 8 - Ve vilové čtvrti na jednom z libeňských kopců vyroste Čertův vršek - nový rezidenční projekt z dílny developerské společnosti Skanska Reality, pod jehož architektonickým návrhem je podepsán ateliér CASUA.

celý článek
Show debug