Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Suomi Hloubětín

Zcela nová rezidenční čtvrť vyrůstá zásluhou finské developerské společnosti YIT v sousedství říčky Rokytky v Praze 9, konkrétně na území rozprostírajícím se mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská. Nese název Suomi Hloubětín a představuje realizaci bezmála devíti set nových bytů, které zde budou vybudovány postupně v několika etapách.

Prodej bytů z první etapy, pojmenované po finském městu Espoo, byl odstartován v listopadu roku 2015, dokončení výstavby proběhlo v závěru roku 2017. Zájemci o bydlení v pražském Hloubětíně si v Espoo mohli vybírat z široké škály jednotek ve velikostní kategorii 1+kk až 5+kk. 

Druhá etapa projektu Suomi Hloubětín, nazvaná podle finského města Oulu, získala nového investora, jímž je stavební bytové družstvo Stavbař. Developerská společnost YIT pro něj postaví 90 nových bytů koncipovaných jako družstevní bydlení. Navázala tak na předchozí úspěšnou spolupráci z projektu Hyacint Modřany. Výstavba etapy Oulu v Suomi Hloubětín probíhá společně se stavbou třetí fáze - Turku, při níž ve čtyřech bytových domech vznikne 106 bytových jednotek o dispozicích 1+kk až 5+kk. Dokončení etapy Turku, jejíž výstavba byla zahájena v září roku 2016, je naplánováno na konec roku 2018, k nastěhování bude připravena počátkem roku 2019.

Vzhledem k tomu, že se projekt Suomi Hloubětín stává stále oblíbenějším a o byty v něm je velký zájem, spustila společnost YIT v září roku 2017 prodej bytů z nové etapy nesoucí název Lahti. Ta je tvořena třemi bytovými domy o 104 bytech s dispozicemi 1+kk až 5+kk a její dokončení je naplánováno na podzim roku 2019.

Ke konci roku 2017 byly etapy Espoo a Turku zcela vyprodány a volné byty určené ke koupi do vlastnictví nabízí pouze etapa Lahti.

Po vzoru jiných finských projektů od společnosti YIT se developer zaměřuje nejenom na výstavbu nízkoenergetických bytů, ale také na rozvoj lokality jako celku. Jeho cílem je, aby lidé zde žijící měli k dispozici vše, co k aktivnímu a spokojenému životu potřebují. Projekt Suomi Hloubětín se tak bude moci pochlubit nejenom množstvím zeleně a dětských hřišť, ale také napojením na několik cyklostezek. Dokonalou občanskou vybavenost zajistí komerční zóny s obchody, restauracemi i kavárnami, a také mateřská škola.

---------------------------------

Nové bydlení, nízkoenergetické byty Praha 9 

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 9
Město/městská část/obec:
Praha 9, Hloubětín
Ulice:
Kolbenova
PSČ:
190 00
E-mail:
domov@yit.cz
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
Etapa Lahti 104 bytů, (Espoo a Turku vyprodány)
Výtah:
Ano

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
Espoo - 2017/2018, Turku - podzim 2018, Lahti - podzim 2019
Nastěhování:
Espoo - jaro 2018, Turku - zima 2018, Lahti - zima 2019

Dotaz prodejci

Show debug