Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Zahálka

Zahálka – adresa pro život plný života

Zahálka je nová malá čtvrť na břehu Vltavy v Praze 4, v sousedství golfového hřiště Hodkovičky. Prodej první fáze projektu s nadstandardními byty od 1+kk po 5+kk byl zahájen v létě roku 2018.

Jak přišla Zahálka ke svému jménu?

Autoři projektu nechali vyniknout přednostem atraktivní lokality u Vltavy na pomezí Hodkoviček a Modřan. Zasadili do ní koncept nadčasově moderního bydlení s respektem k přírodě, které poskytne klid a prostor pro odpočinek s bezpočtem možností lenošivého i aktivního trávení volného času. Domy jsou orientovány tak, aby umožňovaly velkorysý výhled na malebné scenérie okolí Vltavy s protilehlými kopci Chuchelského háje, golfový green i vilovou čtvrť starých Hodkoviček. Zahálka je bezprostředně napojena na jednu z hlavních pražských cyklostezek vedoucích podél Vltavy od centra až do Zbraslavi. U přírodního břehu Vltavy se už dnes lidé běžně koupou, rybaří, piknikují nebo si s rodinami užívají volnočasového areálu Vodpočívárna, sportovního Freestyle parku nebo Lanového parku. Své eldorádo tu mají golfisté. Romantické duše zas míří do půvabných zákoutí poklidné Modřanské rokle vzdálené od Zahálky deset minut na kole. Kdo dostane chuť zajet si do centra, tramvají nebo na kole je tam za dvacet minut.

Vysnili si Zahálku

Tvůrci Zahálky si s projektem vyhráli. Spojili na něm síly hned dva developeři – Karlín Group a Horizon Holding. Dvacetiletá historie Karlín Group je spjata s cenami ověnčenými projekty stojícími zejména v pražském Karlíně, kterému po ničivých záplavách vdechly nový život. Dnes atraktivní městská část je prezentována jako vzor vizionářského, avšak městotvorně pokorného developmentu. Horizon Holding je součástí největší stavební a developerské společnosti v Izraeli. V Praze realizovala řadu úspěšných projektů mimo jiné v Kyjích, Čimicích, Karlíně a Modřanech a řadí se mezi průkopníky principů šetrného stavění a udržitelného rozvoje.

Na projektu Zahálky se podílí hned několik architektonických ateliérů. Celý urbanistický koncept, který bude po dokončení čítat na osm set bytů v celkem sedmi budovách, navrhlo slovinské studio Bevk Perovič Arhitekti, oceněné řadou prestižních mezinárodních architektonických cen. Stejný architekt navrhl i první ze dvou budov, které vzniknou v první fázi projektu a nabídnou dohromady 240 bytů. Bevk Perovič do své budovy vtělil neokázalý luxus chytrých bytových dispozic a jedinečných architektonických prvků, jako je například velký prosklený arkýř s dechberoucím výhledem. Druhý dům navrhlo české architektonické studio Under Construction Architects a i na ní je zjevný jedinečný rukopis architekta. Jeho elegantně zaoblená budova vyniká promyšleným prostorovým řešením bytů s velkorysými terasami. Oba domy první fáze projektu mají svůj vlastní osobitý charakter a zároveň  jsou spolu sladěny v příjemné harmonii.

Tvůrci Zahálky měli od prvních úvah o projektu jasný záměr špičkovou architekturu budov doplnit prvotřídní krajinnou architekturou. Celý areál počítá výhradně s podzemním parkováním, aby veškerý povrch zůstal zachován pro zeleň. Do týmu proto přizvali atelier zahradní architektury Flera, aby celému prostoru obklopujícímu bytové domy vdechl život a krásu. Desítky stromů, zahrady, louky protkané cestami, hřiště, ale třeba i amfiteátr doplní revitalizovaný Zátišský potok, který se celá desetiletí ukrýval v potrubí pod zemí.

Zahálka vrací místu duši. Bude se tu dobře žít.

------------------------

Nové byty Praha 4, rezidenční developerské projekty Praha

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 4
Město/městská část/obec:
Praha 4, Hodkovičky
Ulice:
Mezi Vodami
PSČ:
143 00
E-mail:
prodej@mojezahalka.cz
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
I. et.: 240 bytů 1+kk až 5+kk
Celkový počet NP:
12, resp. 14
Celkový počet PP:
3
Výtah:
Ano
Kabelová TV:
Ano

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
I. et.: 4. čtvrtletí 2020
Nastěhování:
Konec roku 2020

Dotaz prodejci