Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Apus Villa

Pouhých 190 metrů dělí od Václavského náměstí v centru Prahy nový rezidenční komplex nazvaný Villa Apus. Nachází se v Krakovské ulici a tvoří ho dvě části  - klasicistní objekt A, procházející kompletní rekonstrukcí, a novostavba B situovaná do vnitrobloku. Autory architektonického návrhu jsou Michal Kohout, David Tichý, Petr Šťovíček a Zuzana Lyčková z ateliéru UNIT Architekti.

Objekt A, do něhož je umístěna recepce, má polyfunkční charakter - ve sníženém přízemí vznikly komerční prostory, v nichž může být kavárna, čajovna či menší obchod, do druhého nadzemního podlaží je situován atraktivní administrativní prostor s valenou klenbou. Ve třetím až sedmém nadzemním podlaží se pak nacházejí byty. Na výběr jsou zde jednotky 1+kk až 4+kk, kdy k více než polovině bytů náleží balkony. V rekonstruovaných bytech bude navíc zachován původní ráz klasicistního domu reprezentovaný vysokými stropy, zakázkově vyrobenými špaletovými okny, která budou kopiemi původních, parketami (vlysy) a interiérovými dveřmi ve stylu dveří původních.

Dům B, přístupný z vnitrobloku, do něhož se vchází recepcí domu A, je novostavbou, v níž si zájemci o bydlení na Novém Městě pražském mohli vybírat z jednotek 1+kk až 5+1. V nejvyšších dvou podlažích domu B jsou tři byty s prostornými terasami a krásným výhledem na Petřín a Pražský hrad. Pod touto budovou developer, společnost REKO Krakovská, vybudovala dvoupodlažní podzemní garáže s dostatkem parkovacích míst, která jsou k dispozici pro nadpoloviční většinu bytů, a to jak z novostavby, tak z rekonstruované části.

Společný vnitroblok je navržen nejen jako komunikační, ale především jako společenský prostor určený i pro relaxaci obyvatel domu. Navazující zahrada, nacházející se v zadní části dvorku, bude přístupná po malém schodišti. Zde je navrženo posezení v dřevěném altánu, pod pergolou či u pískoviště. Veškeré zelené plochy budou řešeny moderně a designově za využití okrasných travin, kvetoucích keřů, formovaných živých plotů a stromů. Bezpečnost rezidentů je zajištěna kamerami u vchodů, u vjezdu a v podzemních garážích.

Villa Apus, v níž se nachází celkem 59 bytových jednotek, byla dokončena v prosinci roku 2018.

----------------

Nové byty Praha 1

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 1
Město/městská část/obec:
Praha 1, Nové Město
Ulice:
Krakovská
Číslo popisné/orientační:
13
PSČ:
110 00
E-mail:
prodej@tide.cz
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
59 bytů
Celkový počet NP:
8
Celkový počet PP:
2
Výtah:
Ano
Kabelová TV:
Ano

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
12/2018
Nastěhování:
Zima 2018/2019

Dotaz prodejci