reklama

Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

Úrokové sazby hypotečních úvěrů opět poklesly, Fincentrum Hypoindex má nový rekord

20.06.2014

ČR - Průměrná úroková sazba podle Fincentrum Hypoindexu v květnu opět poklesla na 2,808 procenta a připsala si tak další nový rekord.

Letos v květnu si do bank přišlo sjednat hypoteční úvěr celkem 8 103 klientů. Zájem o hypotéky tedy znovu roste. Smlouvu o hypotečním úvěru totiž uzavřelo o 910 lidí víc než v minulém měsíci, tedy v dubnu 2014.

V pátém měsíci letošního roku vzrostly i objemy hypoték, které se vyšplhaly na 13,423 miliardy korun. Ovšem nejedná se o letošní rekord. Ten stále drží měsíc březen, kdy celkové objemy přesahovaly 13,79 miliardy korun. Oproti dubnu ale objemy vzrostly o 1,5 miliardy korun.

Vzhledem k tomu, že akční nabídky bank jsou platné většinou nejen pro květen, ale i pro červen, lze očekávat další snížení úrokových sazeb u hypoték, tudíž i další rekord ukazatele Fincentrum Hypoindex.

Díky hromadným akčním nabídkám získávají dříve prakticky nedosažitelné „sazby od“ uvedené v úrokových lístcích nový význam. Zatímco v minulosti se jednalo o sazby téměř nedosažitelné, aktuálně je skoro nerozumné nepokusit se vyjednávat o sazbu ještě nižší. Současné nízké sazby jsou tak přirozeným pilířem pro budoucí vyšší aktivitu klientů. Klienti, kteří splácejí hypotéky za současné sazby a které navíc banky naučily, že si mohou říci o výraznou slevu, už nebudou ochotni přijmout pasivně jakoukoliv sazbu při budoucích vyšších úrovních,“ uvedl vedoucí analytik společnosti Fincentrum Josef Rajdl.

Zdroj: Hypoindex.cz

První etapa projektu Byty U Dubu je vyprodána

28.06.2016

PRAHA 4 - Celkem 157 bytů představuje první etapa projektu Byty U Dubu, jejíž dokončení je plánováno na letošní podzim. A všechny byty již mají své majitele - poslední byl prodán v těchto dnech. 

celý článek

Personálie: Nový vedoucí Oddělení oceňování nemovitostí v JLL

28.06.2016

Společnost JLL oznámila, že novým vedoucím Oddělení oceňování nemovitostí se stal Ján Zibura. Ten letos oslaví své desetileté působení v JLL, kam nastoupil v roce 2006 po dokončení...

celý článek

Firma, kvůli které padla Syková, má nového investora. Vstoupili do ní developeři z Finepu

28.06.2016

Biotechnologické firmě Bioinova, která se věnuje rozvoji tkáňových terapií a léčbě pomocí kmenových buněk, se podařilo získat překvapivého investora – společnost Finep Innovation. Za tou stojí jeden z...

celý článek

Výstavba bytů v lokalitě Na Dolech pokračuje

28.06.2016

JIHLAVA - Výstavbou dalšího bytového domu pokračuje rozvoj lokality Na Dolech. Dům B2, který zde začal růst počátkem června, nabízí třicet nových bytů ve velikostní kategorii 1+kk až 3+kk.

celý článek

Události na realitním trhu, ceny nových bytů, profesní školení, výstavy i veletrhy - to vše najdete v červnovém Newsletteru

28.06.2016

Právě vyšel červnový Newsletter, který pro zájemce o dění na tuzemském realitním trhu připravuje redakce portálu Kde Chci Bydlet.cz.

celý článek

Dny otevřených dveří v projektech s novými byty či rodinnými domy - aktuální informace

24.06.2016

V portálu Kde Chci Bydlet.cz vám přinášíme informace o aktuálních Dnech otevřených dveří v rezidenčních developerských projektech, které jsou často spojené s prohlídkou...

celý článek