Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Suomi Hloubětín, Espoo a Turku

Zcela nová rezidenční čtvrť vyrůstá zásluhou finské developerské společnosti YIT v sousedství říčky Rokytky v Praze 9, konkrétně na území rozprostírajícím se mezi ulicemi Kolbenova a Poděbradská. Nese název Suomi Hloubětín a představuje realizaci bezmála devíti set nových bytů, které zde budou vybudovány postupně v několika etapách.

Prodej bytů z první etapy, pojmenované po finském městu Espoo, byl odstartován v listopadu roku 2015. Zájemci o bydlení v pražském Hloubětíně si v ní mohou vybírat z široké škály jednotek ve velikostní kategorii 1+kk až 5+kk o ploše od zhruba 33 do 130 metrů čtverečních. Byty budou k nastěhování připraveny na přelomu roku 2017 a 2018.

Druhá etapa projektu Suomi Hloubětín, nazvaná podle finského města Oulu, získala nového investora. Je jím stavební bytové družstvo Stavbař. Developerská společnost YIT zde pro něj postaví 90 nových bytů koncipovaných jako družstevní bydlení. Naváže tak na předchozí úspěšnou spolupráci z projektu Hyacint Modřany. Výstavba etapy Oulu v Suomi Hloubětín proběhne společně se stavbou třetí fáze - Turku, při níž vyroste 106 bytových jednotek YIT prodávaných do osobního vlastnictví.

Byty z etapy Turku jsou v prodeji od listopadu roku 2016. V rámci této etapy developer vybuduje čtyři bytové domy s bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 5+kk, jejichž výměry se pohybují od 32 do 142 metrů čtverečních. Dokončení etapy Turku, jejíž výstavba byla zahájena v září 2016, je naplánováno na druhou polovinu roku 2018.

Po vzoru jiných finských projektů od společnosti YIT se developer zaměřuje nejenom na výstavbu nízkoenergetických bytů, ale také na rozvoj lokality jako celku. Jeho cílem je, aby lidé zde žijící měli k dispozici vše, co k aktivnímu a spokojenému životu potřebují. Projekt Suomi Hloubětín se tak bude moci pochlubit nejenom množstvím zeleně a dětských hřišť, ale také napojením na několik cyklostezek. Dokonalou občanskou vybavenost zajistí komerční zóny s obchody, restauracemi i kavárnami, a také mateřská škola.

---------------------------------

Nové bydlení, nízkoenergetické byty Praha 9 

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 9
Město/městská část/obec:
Praha 9, Hloubětín
Ulice:
Kolbenova
PSČ:
190 00
E-mail:
domov@yit.cz
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
Espoo - 149 bytů, Turku - 106 bytů
Výtah:
Ano

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
Espoo - přelom 2017 a 2018, Turku - podzim 2018
Nastěhování:
Espoo - jaro 2018, Turku - zima 2018

Dotaz prodejci