Kde chci bydlet - Nové byty a rodinné domy na prodej

reklama

Origami

Ve vilové čtvrti Jiviny na pražské Ruzyni byl v září roku 2015 dokončen rezidenční projekt Origami. Pod jeho podobou je podepsáno studio Qarta Architektura, známé například spoluprací se světoznámým architektem Ricardem Bofillem, s nímž se podílelo na jedné z prvních pražských konverzí průmyslových objektů - karlínském Corsu. Developerem projektu, nabízejícího celkem 13 jednotek, je společnost DBD Group.

Origami se rozkládá kolem východní části ulice Pod Karlovarskou silnicí, která ho rozděluje na část A a část B. Středem projektu prochází společná vnitřní komunikace, z níž lze vstupovat do jednotlivých bytových jednotek a pomocí výtahu či schodiště i do podzemních garáží. Sedm bytů v části A (energetická náročnost budovy třídy C) je po kolaudaci k prodeji nabízeno ve stavu "shell & core"; to znamená, že finální úprava interiéru je v rukou majitele, který si jej zařídí podle svého přání a vkusu. Interiéry ateliérů a kanceláří v části B, splňující podmínky pro energetickou náročnost třídy B, jsou dokončeny kompletně. Součástí těchto interiérů jsou mimo jiné bezpečnostní vstupní dveře, bezfalcové interiérové dveře, laminátové podlahy s povrchem světlých dubových prken. Koupelny a WC jsou opatřeny bílou sanitou, obklady a dlažbou v šedých odstínech. V každé jednotce je kuchyňská linka se spotřebiči značky Gorenje.

Origami představuje inovativní přístup k bydlení, jehož cílem je propojit výhody bydlení v rodinném domě a bytě. Nad společným podzemním podlažím s parkovacími místy a úložnými místnostmi (sklepy) stojí třináct jednotek rozložených do více úrovní. Při pohledu zvenku proto jednotky vypadají jako poloviny dvojdomů či samostatné rodinné domy. Každá bytová jednotka má vlastní zahradu s venkovní terasou, sklep a dvě parkovací stání. Třípodlažní jednotky jsou navíc v druhém patře doplněny terasou, na níž se vstupuje z přilehlého pokoje. Origami díky tomu poskytuje pocit soukromí jako u bydlení v rodinném domě, a přitom jednoduchost a pohodlí užívání, které je spojováno s byty.

Nejdražší bytovou jednotkou projektu je vila A1, která nebyla rozdělena na dva byty, díky čemuž dosahuje vnitřní plochy 257 metrů čtverečních. K této bytové jednotce, nabízené ve stavu “shell & core” za 17 003 682 korun, náleží tři parkovací stání.

Pražská Ruzyně je ideální čtvrtí pro aktivní život. Ačkoli leží na hranici Prahy, vzdálenost do centra města je kratší než u většiny ostatních okrajových částí. Výborné dopravní spojení umožňuje dostat se rychle pomocí auta i městské hromadné dopravy do centra i dalších částí metropole. Snadná dostupnost letiště Václava Havla a Pražského okruhu potěší ty, kteří musí kvůli práci často cestovat, i mladé duchem či tělem, pro něž jsou výlety po Čechách nebo do zahraničí potěšením.

Vilové části Ruzyně poskytují klidné zázemí, tolik potřebné po náročném pracovním dni. Bílá Hora, Divoká Šárka či obora Hvězda patří k místům, zvoucím k procházce, rodinnému výletu či jízdě na kole.

 

Popis projektu

Typ projektu:
Nové byty v bytových domech
Kraj:
Praha
Okres/městský obvod:
Praha 6
Město/městská část/obec:
Praha 6, Ruzyně
Ulice:
Pod Karlovarskou silnicí
PSČ:
162 00
www:

Příslušenství projektu

Počet bytů/RD:
13 bytů
Celkový počet NP:
3
Celkový počet PP:
1
Výtah:
Ano
Celkový počet sklepních kójí/sklípků:
13
Celkový počet povrchových stání:
27

Termíny

Zahájení prodeje:
V prodeji
Dokončení výstavby:
09/2015
Nastěhování:
10/2015

Dotaz prodejci